M jak Mrówka

Przedpokój po remoncie

W małym mieszkaniu każda powierzchnia jest niezbędna, a efekt przestronności trudno uzyskać. Jednak decydując się na remont postanowiłam, że choć może nie będę miała zbyt dużej powierzchni przeznaczonej do przechowywania rzeczy, to przynajmniej otworzę przestrzeń, maksymalnie ile się da.

W blokach najbardziej męczą mnie ciasne i małe przestrzenie, głównie przedpokoje. Mój przedpokój na szczęście był w miarę foremny, a nie kiszkowaty. Najpierw zdecydowałam się na usunięcie drzwi do wszystkich pokoi. Ale tego było jeszcze za mało. Pomyślałam, że więcej światła i powietrza uzyskam, gdy usunie się całe odrzwia, nadproża i resztę ścianek. Ekipa remontowa wyburzyła te elementy , dzięki czemu szybko pozbyłam się drzwi, futryn i sporej ilości gruzu. Całość prac najpierw zgłosiłam w Spółdzielni Mieszkaniowej i uzyskałam pozwolenie na dokonanie zmian. Razem z usunięciem fragmentów ścian pozbyłam się również starej boazerii, kiedyś tak modnej i powszechnie stosowanej. Zamiast niej do połowy ścian przedpokoju położyłam płytki ceramiczne, a resztę pomalowałam białą farbą zmywalną, odporną na tarcie. Na ścianie między pokojami zbudowałam wygodną garderobę. Na jej boku, tym  widocznym z przedpokoju, kazałam zamontować ozdobną płytę meblową z delikatnym wzorem kwiatowym. I wreszcie w moim mieszkaniu jest jasno, a przedpokój nie ma już nic wspólnego z ciasną, mroczną przestrzenią sprzed remontu.

fot. Anna Harasimowicz fot. Anna Harasimowicz

Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *