M jak Mrówka

Przechowywanie narzędzi – torby, skrzynki i wózki narzędziowe

Przechowywanie narzędzi - torby, skrzynki i wózki narzędziowe

Zachowanie porządku w narzędziach zdecydowanie przyspiesza i usprawnia wszelkie prace. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, dzięki którym niezbędne przyrządy będziemy mieli zawsze pod ręką. Zorganizowane przechowywanie narzędzi pozwoli zaoszczędzić nam czas na poszukiwanie oraz sprzątanie.

Przechowywanie narzędzi w torbie narzędziowej…

Jeśli macie już pojemnik na gwoździe i wkręty, a szukacie czegoś do przechowywania i przenoszenia narzędzi, polecam torby narzędziowe z tkaniny poliestrowej. Są usztywnione i przeważnie otwarte od góry. W środku i na zewnątrz znajdują się przegródki na drobniejszy sprzęt. Wewnątrz jest sporo miejsca na małe i średnie narzędzia. Torbę taką nosi się trzymając za rękojeść lub można skorzystać z dopinanego pasa i nosić ją na ramieniu. Niestety z przeładowanej torby sprzęt może się wysypywać. Do przewożenia narzędzi samochodem lub noszenia ich na dalsze odległości lepsze są sztywne zamykane skrzynie. Niepodważalną zaletą toreb jest natomiast to, że łatwiej w nich znaleźć potrzebne rzeczy.

…skrzynce narzędziowej

Najprostsze co można kupić, to zwykła, tania, szesnastocalowa skrzynka narzędziowa z mocnego plastiku. Grunt, żeby miała solidne zamknięcie. Da się w nią spakować wszystkie niewielkie narzędzia ręcznemłotki, obcęgi, kombinerki, dłuta, lutownicę, śrubokręty, klucz francuski itp. W mniejszych przegródkach możecie zmagazynować podręczny zapas gwoździ, wkrętów, kołków oraz innych drobiazgów. Najlepiej mieć oddzielną skrzynkę na narzędzia i oddzielną na wszelkie przybory.

Jeśli zależy wam na wygodzie i komforcie, musicie zainwestować trochę więcej pieniędzy i kupić dużą osiemnasto- lub nawet dwudziestocalową skrzynkę narzędziową z prawdziwego zdarzenia. Taka skrzynka narzędziowa zamykana jest na metalowe klamry, więc nie ma obaw, że się przypadkiem otworzy, a zawartość wysypie. Zdołacie w niej zmieścić także piły, małe poziomnice, a nawet mniejsze elektronarzędzia. Wysokiej klasy skrzynki narzędziowe mają wewnątrz wyjmowane tacki, a z zewnątrz zamykane organizery, w których można gromadzić wszelki drobiazg. Niektóre wyposażone są nawet w funkcjonalne szuflady.

Szuflada narzędziowa – przechowywanie drobnych narzędzi

Ciekawą krzyżówką toreb i plastikowych skrzynek są przenośne, głębokie szuflady narzędziowe z przegródkami wewnątrz. Nosi się je jak koszyk. Służą do transportowania niewielkiego zestawu niezbędnych narzędzi w obrębie działki, domu lub mieszkania.

Wózek narzędziowy – mobilne przechowywanie narzędzi

Szczytem rozpasania są wózki narzędziowe. To plastikowa, męska odpowiedź na wózki zakupowe, z jakimi widuje się starsze panie. Jak sama nazwa wskazuje wyposażone są w kółka, ułatwiające transport, zwłaszcza wówczas, gdy wypełnicie je ciężkimi przedmiotami. Do ciągnięcia służy rękojeść wysuwana tak jak w walizkach podróżnych. Skrzynie takie mogą być składane z kilku modułów ustawianych jeden na drugim. Często wyposażone są w szuflady. Mogą mieć również zamki utrudniające dostęp do waszych skarbów osobom nieupoważnionym,
a w tańszych modelach skoble do kłódek.

Firmowe zestawy do przechowywania narzędzi

Początkującym majsterkowiczom można polecić firmowe zestawy. To torba lub skrzynka wyposażona w narzędziowy zestaw „minimum”, który z czasem będzie można rozbudować i wzbogacić.

autor tekstu: Marcin
zdjęcie tytułowe: pixabay.com

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *