M jak Mrówka

Prezent na Dzień Babci

Prezent na Dzień Babci (i Dziadka)

Prezenty na Dzień Babci kojarzą nam się zazwyczaj z kwiatami (i słusznie!), słodyczami lub ciepłymi sweterkami. Ale może tym razem obdarować babcię mniej konwencjonalnym zestawem?

Prezent na Dzień Babci (i Dziadka)

Moja mama miała jesienią niezbyt miłą przygodę. Tuż przed domem potknęła się na wydawałoby się prostej ścieżce. W konsekwencji doszło do złamania ręki i mimo rehabilitacji do tej pory nie odzyskała pełnej sprawności. Dodatkowo pojawiły się dokuczliwe bóle kręgosłupa, problemy ze schylaniem się. Przed wypadkiem mimo przekroczonej siedemdziesiątki mama była bardzo aktywna i niezależna, dlatego martwił nas jej dość kiepski nastrój związany z koniecznością  korzystania z pomocy w prozaicznych codziennych czynnościach. W takich sytuacjach warto poprawić komfort dnia codziennego – Dzień Babci może być doskonałą okazją do nietypowego prezentu. A ponieważ również Dzień Dziadka za pasem, może warto rozejrzeć za drobiazgami, z których skorzystają oboje?

Parę drobiazgów dla łatwiejszej codzienności

Prezent na Dzień Babci (i Dziadka)Moja mama jest miłośniczką długich spacerów. Jednak zauważyliśmy, że od kiedy ma problemy z ubieraniem się znacznie rzadziej wychodzi na świeże powietrze. Twierdzi, że zanim założy wszystkie niezbędne o tej porze roku części garderoby odechciewa jej się wędrówek.

By zachęcić ją do wyjść, wpadliśmy na pomysł zakupu chwytaka przypominającego łyżkę do butów o wydłużonej rękojeści. Służy on nie tylko do ich zakładania, ale też można za jego pomocą buty zdjąć (ma on wyprofilowane niby szczypce, za które można uchwycić cholewkę). Chwytak może być także pomocny przy zakładaniu ubrań, co jest trudne, gdy ma się tylko jedną rękę sprawną. Warto kupić chwytak o regulowanej długości, dzięki czemu będzie mogło korzystać z niego więcej osób.

Widziałam też u znajomych przyrząd do zakładania rajstop i skarpet. By z niego skorzystać, wystarczy nałożyć skarpetę na bardzo prostą konstrukcję i ciągnąć aż zakryje piętę. To też może być dobry pomysł na prezent.

W kuchni może się przydać specjalna obieraczka do warzyw i owoców z wygodnym uchwytem, który nie wyślizguje się nawet z mokrej dłoni. Są obieraczki zespolone ze szczoteczką do mycia warzyw – warto sięgnąć po taką.

Prezent na Dzień Babci Prezent na Dzień Babci

Jako prezent dla dziadków sprawdzi się też deska kuchenna z wysokim narożnikiem, uniemożliwiającym zsuwanie się jedzenia. To również poprawia wygodę przygotowania jedzenia w kuchni przy ograniczonej sprawności rąk.

Do tego jednak obowiązkowo kwiaty!

Hania 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *