M jak Mrówka

Panele ogrodzeniowe – siatka w nowej odsłonie

Ogrodzenie panelowe - siatka w nowej odsłonie

Każdy właściciel działki, wcześniej czy później, staje przed dylematem, czym ją ogrodzić. Jeśli nie chcemy wydawać dużo pieniędzy, ale zależy nam na estetyce, wybierzmy ogrodzenia z siatki. Najwygodniejsze są panele ogrodzeniowe.

Ogrodzenia systemowe z paneli mają różnie formy. Na rynku dostępne są modele klasyczne, dekoracyjne, a także zupełnie nietypowe, których wygląd możemy modyfikować według własnego uznania. Możemy również wybrać kolor ogrodzenia, gdyż panele malowane są proszkowo i oczywiście zabezpieczone antykorozyjnie. Co ważne, ogrodzenia panelowe są łatwe i szybkie w montażu. Z pracą tą poradzi sobie każdy majsterkowicz. Wystarczy tylko wyznaczyć przebieg ogrodzenia, punkty umiejscowienia słupków w ziemi i postępować zgodnie z instrukcją producenta. Za ich wyborem przemawia także cena – są tańsze od ogrodzeń murowanych czy kutych.

Ogrodzenie panelowe - siatka w nowej odsłonie Ogrodzenie panelowe - siatka w nowej odsłonie
Ogrodzenie panelowe - siatka w nowej odsłonie Ogrodzenie panelowe - siatka w nowej odsłonie

Ogrodzenia panelowe – na co zwrócić uwagę

Panele zbudowane są z prętów ocynkowanych o różnych średnicach, które są ze sobą zgrzewane. W porównaniu z drutami w ogrodzeniach siatkowych te stosowane w panelach są mniej elastyczne i zwykle grubsze. Aby ogrodzenie było bardziej wytrzymałe, stosuje się dodatkowo przetłoczenia drutu (panele profilowane), których ilość uzależniona jest od wysokości panelu. Wybierając panele pamiętajmy, że duże oczka i cienki drut zwiększają ryzyko deformacji. Na uwadze powinniśmy mieć jeszcze jedną kwestię, że im grubszy drut, tym cięższe panele, czyli bardziej stabilne. Stabilne ogrodzenie jest trudniejsze do sforsowania i generuje mniej hałasu pod wpływem wiatru.

Ogrodzenie panelowe - siatka w nowej odsłonie Ogrodzenie panelowe - siatka w nowej odsłonie

Co potrzebne do montażu ogrodzenia panelowego

Panele z siatki kupuje się na sztuki, dopasowując ich ilość i rozmiar do powierzchni działki. Dobieramy do nich słupki montażowe (podstawa konstrukcji ogrodzenia) oraz obejmy montażowe (posłużą do mocowania paneli).

Asia

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *