M jak Mrówka

Organizer na kosmetyki – dobry pomysł na prezent

Organizer na kosmetyki – dobry pomysł na prezent

To już ostatnie chwile na zakup prezentów pod choinkę. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu, to podpowiadamy – dla młodszej i starszej damy wygodny organizer na kosmetyki na pewno się przyda i będzie upominkiem trafionym.

Organizer na kosmetyki – dobry pomysł na prezent

Porządek na toaletce czy w miejscu przed lustrem, gdzie kobieta zwykle wykonuje czynności kosmetyczne i robi makijaż to raz, że estetyka i schludność tego miejsca, a dwa – ogromna wygoda i gwarancja sprawnego i szybkiego codziennego makeup’u. Jednym z akcesoriów kosmetycznych, który pomaga utrzymać ład i czystość w kąciku makijażu jest dobrze dobrany organizer na kosmetyki. Pozwala zebrać w jednym miejscu przybory do makijażu (np. pędzelki, kredki, linery) i drobne kosmetyki (np. cienie, błyszczyki, pomadki, tusz do rzęs), ułatwia do nich dostęp, a przy tym efektownie prezentuje się w łazience lub na toaletce w sypialni. Wygodne i odpowiednio zaprojektowane przegródki pozwalają na funkcjonalne posegregowanie akcesoriów do makijażu, co usprawnia jego precyzyjne wykonanie.

Organizery na kosmetyki na mniejsze i większe potrzeby

Organizer na kosmetyki – dobry pomysł na prezent

W zależności od rodzaju kosmetyków, przyborów i akcesoriów do makeap’u, jakich używamy, znajdziemy organizery o różnym stopniu złożoności i o różnym przeznaczeniu. Najpopularniejsze to te w formie owalnego pojemnika z pionowymi przegródkami na akcesoria typu pędzelki, tusz, zalotka, pilniczki – czyli akcesoria do pionowej segregacji. Poszczególne komórki na kosmetyki mogą różnić się wysokością, tak by można je było ułożyć w niższe i wyższe rzędy. Bardziej złożone organizery mają dodatkowo przegródki poziome, pozwalające na ułożenie drobnych i płaskich kosmetyków jak puder, błyszczyk, płatki do demakijażu itp.

Jednymi z bardziej okazałych, które już samym kształtem i funkcją przypominają gotową toaletkę (a wręcz wytworną szkatułkę) są organizery na kosmetyki zbudowane z przegródek, szufladek, a nawet lustra stanowiącego integralny element modułu. W takim modelu pomieścimy zarówno kosmetyki do pielęgnacji codziennej, jak i akcesoria do makijażu na specjalne okazje, a także drobną biżuterię i dodatki np. do włosów.

Organizer na kosmetyki – dobry pomysł na prezent

Organizery na kosmetyki mogą być wykonane w mniej lub bardziej dekoracyjny sposób, zwykle są one z przezroczystego tworzywa – tak by widać było dokładnie, gdzie jaki kosmetyk się znajduje, ale znajdziemy też te w kolorze, które z powodzeniem można dopasować do całej aranżacji kącika makijażu. Elegancki organizer w stylu glamour może sprawić, że obdarowana kobieta będzie czuła się przy codziennym makijażu – wyjątkowo.

Warto kompletować organizery i nadawać rolę poszczególnym modułom. Zbyt duże wypełnienie przegródek różnymi akcesoriami może utrudniać ich używanie, a jednocześnie być mało higieniczne. Pędzelki powinny być nieco od siebie odseparowane, podobnie waciki i inne akcesoria np. do oczu powinny być w oddzielnych przegródkach ze względu na higienę. Prowizoryczne rozwiązania, nawet jeśli są wygodne, często nie dają poczucia czystości i są mniej eleganckie.

autor tekstu: Dominika
zdjęcia: pixabay.com, AdobeStock, Tin Tour, Dajar

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *