M jak Mrówka

Modne hokery – jak wybrać hokery

Modne hokery – jak wybrać hokery

Moda na stołki barowe, czyli hokery przyszła do naszych mieszkań wraz z trendem do sytuowania w strefie dziennej blatów jadalnianych na wyspie lub półwyspie. Jak wybrać odpowiednie i wygodne stołki barowe?

Nasze mieszkanie nie należy do dużych, dlatego zdecydowaliśmy się na otwartą strefę dzienną. Połączenie kuchni i pokoju dziennego pozwoliło nam wygospodarować półwysep, który pełni także funkcję naszego stołu jadalnianego, z którego korzystamy na co dzień. Wysoko usytuowany blat sprawił, że jedynym rodzajem krzeseł, na których możemy wygodnie zasiadać przy takim „stole” są stołki barowe. Ich wybór nie przysparza dzisiaj problemów – z łatwością dobierzemy odpowiedni do stylu wnętrza oraz naszych potrzeb.

Modne hokery – jak wybrać hokery

Efektowne hokery

Stołki barowe, które mamy dzisiaj do dyspozycji mogą być dopełnieniem aranżacji w każdym stylu – poczynając od kuchni minimalistycznej czy industrialnej po rustykalną. Często są to kopie wzorów stołków lub krzeseł, które od pierwowzorów różnią jedynie proporcje elementów konstrukcyjnych. To sprawia, że doskonale komponują się z zestawami użytymi w części jadalnianej wnętrz, gdzie ustawiono duży stół i typowe krzesła. Obok ascetycznych typowych stołków z drewnianymi, metalowymi lub syntetycznymi siedziskami na rynku są również modele z różnego rodzaju wysokimi lub niskimi oparciami, wyściełane i wykończone różnorodnymi materiałami. Aranżacja mojej strefy dziennej zmierza w stronę niezbyt ortodoksyjnego minimalizmu, dlatego wybrałam hokery z metalowymi nóżkami i siedziskiem wykończonym materiałem skóropodobnym w kolorze głębokiej czerni – doskonale współgrają z białą zabudową kuchenną i szarą kanapą.

 Modne hokery – jak wybrać hokery Modne hokery – jak wybrać hokery

Uwaga na funkcjonalność!

Jeśli, tak jak u mnie, hokery to podstawowy zestaw krzeseł, istotne jest, by były wygodne. Najlepiej, by miały dobrze wyprofilowane oparcie. Moje dają podparcie jedynie odcinkowi lędźwiowemu, ale na rynku są też takie z wysokim oparciem. Można też kupić stołki barowe z ukształtowanym siedziskiem – komfort odczujemy już w momencie siadania, kiedy to nieco „zapadamy” się w siedzeniu. Warto też, by wybrany przez nas model był wyposażony w podpórkę dla stóp. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest także możliwość regulowania wysokości stołka, dzięki tej opcji zarówno osoba bardzo wysoka, jak i ta niska będą siedzieć przy blacie na odpowiedniej wysokości. Najlepiej, by siedzisko znajdowało się 30 cm poniżej blatu.

Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *