M jak Mrówka

Jak pomalować drzwi?

Jak pomalować drzwi

Starych drzwi, szczególnie tych drewnianych, szkoda wyrzucić, ponieważ te wykonane z dobrej jakości drewna mają mnóstwo zalet. A pomalowane na oryginalny kolor potrafią całkowicie odmienić pomieszczenie.

Jak odnowić stare drzwi drewniane już opisywaliśmy, dlatego nie będę wracała do tego tematu. Skupię się na bardziej prozaicznych rzeczach, czyli jak, czym pomalować drzwi i na jaki kolor. 

Jak pomalować drzwi Jak pomalować drzwi

Malowanie – szybka metamorfoza

Pomalowanie drzwi to jeden z najłatwiejszych i do tego najtańszych sposobów na ich odnowienie. Powierzchnie malujemy odpowiednią do ich nawierzchni farbą. Sposób jej aplikacji zależy od naszych upodobań. Jedną z form nałożenia farby jest metoda natryskowa, dzięki której uzyskuje się dość gładką powierzchnię.

Farby możemy nanosić na drzwi także za pomocą pędzla z syntetycznego włosia lub wałka filcowego (ma on krótkie włosie). Producenci farb polecają, aby farbę nanosić w dwóch warstwach – drugą warstwę nanosimy dopiero, gdy pierwsza wyschnie, jednak wcześniej delikatnie zmatawiamy ją za pomocą drobnego papieru ściernego.

Jak pomalować drzwi Jak pomalować drzwi

Kolorowe drzwi

Wybierając kolor farby, nie musimy decydować się na wszechpanujący brąz. Możemy wybrać jakiś oryginalny kolor, dzięki czemu uzyskamy niezwykle dekoracyjne powierzchnie. Ciekawe efekty można uzyskać, malując stare drewniane drzwi zdecydowanymi barwami: mocną czerwienią, chabrem, żółcią, lub wręcz odwrotnie – starannie dobranymi pastelami, np. pudrowym różem, miętą, błękitem czy szarościami. Kolor współczesnym modelom drzwi doda również charakteru. Gdy do pomieszczenia lepiej pasuje tradycyjna barwa, możemy wybrać nieszablonowy odcień brązu.

Jak pomalować drzwi Jak pomalować drzwi
Jak pomalować drzwi Jak pomalować drzwi

Drzwi nie musimy malować na błysk, równie interesująco wyglądają satyny, maty i półmaty.

Do pomalowania możemy zastosować również farbą tablicową. Będą wtedy służyły dzieciom do rysowania i pisania oraz nam do zapisywania codziennych notatek. Pomalować możemy całe skrzydło lub tylko wybrany fragment. Pamiętajmy, że powierzchnie pomalowane farbą tablicową nie muszą być czarne. Producenci dostosowując się do potrzeb coraz bardziej wymagających klientów w swojej ofercie mają farby tego rodzaju w różnych kolorach.

Asia

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

1 komentarzSkomentuj

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *