M jak Mrówka

Modne dekoracje wielkanocne

Modne dekoracje wielkanocne

Wielkanoc lada moment, a to znaczy, że już najwyższa pora, żeby rozpocząć działania związane między innymi z przygotowaniem na ten świąteczny okres naszych wnętrz. Po obowiązkowym sprzątaniu, przyjdzie czas na dekoracje, dlatego warto sprawdzić, jakie motywy dekoracji wielkanocnych są w tym sezonie na topie.

Modne dekoracje wielkanocneJak co roku, przed Świętami Wielkiej Nocy, przyglądam się aranżacjom sklepowych witryn i regałów w sklepach z dekoracjami wnętrz, szukając inspiracji do stworzenia wiosennej, ciepłej, wielkanocnej atmosfery we własnym domu. W tym sezonie moją uwagę przykuły następujące trendy, które z pełnym uznaniem polecam wykorzystać jako motywy dekoracji wielkanocnych w Państwa wnętrzach.

Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne
Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne 

Ceramiczne zające – dekoracja wielkanocna na dłużej

Zające w tym roku zdominowały, moim zdaniem, stoiska ozdób wielkanocnych. Szczególnie przypadły mi do gustu te bardzo oszczędne w formie, jednolite, pozbawione drobnych detali – na dobrą sprawę – imitujące jedynie kształtem sylwetkę zająca.

Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne
Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocneModne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne

Taka prosta rzeźba fantastycznie komponuje się z różnymi innymi dekoracjami niekoniecznie wiodąc prym. W dobie mody na biel, szarość i zieleń, znajdziemy mnóstwo ceramicznych zająców w bieli, srebrze lub pastelowych, jasnych barwach. Doskonale mogą posłużyć nam jako dekoracja stołów, komód, regałów, ale świetnie też wyglądają na posadzkach, stopniach schodów, progach wejść – szczególnie jeśli dodatkowo atrakcyjnie je oświetlimy.

Osobiście bardzo podobają mi się ceramiczne zające zestawione ze szklanym wazonem pełnym tulipanów. Na pewno wykorzystam ten motyw w tym roku do dekoracji wielkanocnej. Sądzę też, że zając pozostanie też na dłużej, bo jego niezobowiązująca forma i neutralna biel sprawiają, że będzie on estetyczną ozdobą nawet po Wielkanocy.

Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne

Pisanki ażurowe i z motywem koronki

Bardzo spodobały mi się w tym roku również koronkowe jaja. Na stoiskach dekoracyjnych znalazłam je w bardzo wielu formach: jako zawieszki i ozdoby stojące, na gałązkach, w koszyczkach, wreszcie jako elementy składowe całych kompozycji. Piękny ażurowy motyw sprawia, że figurka jaja wygląda delikatnie, krucho i niezwykle elegancko. W swoich poszukiwaniach natrafiłam na bardzo efektowną aranżację zastawy stołowej. Składająca się z ceramicznych nakryć z ażurową obwódką imitującą koronkę została udekorowana tekstylnymi pisankami z podobnym koronkowym motywem oraz serwetkami z identycznym naśladującym ażur nadrukiem. Przyznam, że Wielkanoc przy takim stole ma na pewno wyjątkowy smak.

Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne

Kura – ozdoba z humorem

Z roku na rok spostrzegam, że coraz bardziej popularnym motywem dekoracji wielkanocnej staje się, nie jak wcześniej bywało kurczaczek, ale jego mama kura. W tym roku spotkałam sporo różnych nawiązań do postaci kury w wielu dekoracjach. Pojawiały się, podobnie jak zające, jako ceramiczne figury i figurki, ale również jako elementy zdobiące naczynia do serwowania świątecznych potraw, wzory na obrusach i serwetkach. Kura to motyw dowcipny. Warta wykorzystania w aranżacjach z przymrużeniem oka. W moi domu jako element dekoracji wielkanocnych kura ma ugruntowaną pozycję.

Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne Modne dekoracje wielkanocne

Bawmy się pomysłami, szukajmy ciekawych rozwiązań, zaprośmy wiosnę i radosny nastrój na Wielkanoc do naszych domów.

autor: Dominika
zdjęcia: ASK, fotolia.comRedakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *