M jak Mrówka

Majówka na kolorowo

W tę majówkę zostańmy malarzami. Pokojowymi, łazienkowymi, kuchennymi, ogrodowymi… A nawet malarzami starych mebli i zapomnianych rupieci. Odpadły wyjazdy w siną i niebieską dal, więc to najlepsza pora, by sprowadzić te wszystkie egzotyczne kolory za swoją ziemię.

Te parę wolnych dni prawdopodobnie nie będzie się zbytnio różniło od ostatnich dwóch miesięcy. Większość z nas opuści swoje domowe pielesze co najwyżej na parę godzin, udając się do zapchanych niemiłosiernie parków i pobliskich lasów. Część może pojedzie na działki i do swoich letnich domków, może niektórzy odkryją na nowo swoje odziedziczone po dziadkach czy rodzicach stare wiejskie siedliska. Niezależnie od kierunku zachęcam, aby tę majówkę zaopatrzyć się w farby, wziąć pędzle w dłoń i ruszyć na kolorowanie swojego świata!

Majówka z szybką metamorfozą wnętrza

By odmienić styl charakter któregokolwiek z pomieszczeń, zwykle wystarczy przemalować ściany na inny kolor. Te intensywne znowu wracają do łask, więc odwagi. Sięgnijmy po paletę modnych barw – w tym roku prym wiedzie classic blue, ale też na topie jest drugi nominowany do koloru roku miętowy. Skoro już nie możemy swobodnie kupić nowej sukienki, bądźmy chociaż modni w… ścianach. Organizacja malowania ścian nie jest trudna. Kupujemy farby do ścian i sufitów, zaopatrujemy się w odpowiednie narzędzia i akcesoria malarskie takie jak pędzle, wałki, kuwety oraz artykuły ochronne: taśmę i folię malarską do zabezpieczenie mebli, stolarki i posadzki. Pamiętajmy też o właściwym przygotowaniu podłoża. Rezerwujemy sobie 1-2 dni na jedno pomieszczenie.

Malowanie płotów, okien, drzwi i okiennic –sposób na majówkę

To zajęcie dla uwielbiających prace w plenerze. Największą kreatywnością możemy wykazać się, przemalowując te elementy na działkach letniskowych i siedliskach wiejskich. Swoboda w doborze kolorów jest tu nieograniczona! Stwórzmy taką atmosferę, by malowanie stało się przyjemnością nie tylko dla nas, ale innych członków rodziny, których w nie wciągniemy. Nie musimy pomalować wszystkiego w najbliższy weekend – możemy je rozłożyć na następne, ponadto przecież długie lato przed nami, nigdzie nam się nie spieszy! Wyjeżdżając na letnisko zaopatrzmy się w farby do drewna i metalu – pomalujemy nimi praktycznie wszystko od stolarki okiennej i drzwiowej poczynając na drobnych elementach wyposażenia domu i ogrodu kończąc. Jednak zabawa zabawą, pamiętajmy także o odpowiednim przygotowaniu podłoża – stare łuszczące się powłoki na drewnie i metalu trzeba najpierw dokładnie usunąć, powierzchnie odtłuścić, wysuszyć i dopiero potem malować.

Graty i rupiecie w nowej odsłonie, czyli kolorowa majówka

Wyjazd na działkę i do siedliska z pewnością nie obędzie się bez porządków – zaniedbane dotąd działki i stare chałupy potrafią pomieścić wiele! Nie wyrzucajmy niczego pochopnie – stare meble, nawet te rozpadające się, niesprawne rowery, przerdzewiałe konewki, balie i garnki z urwanym uchem też możemy pomalować i uczynić z nich ozdobę obejścia. To doskonały sposób na zajęcie dla najmłodszych, poza tym do drobniejszych przedmiotów możemy wykorzystać resztki farb.

autor tekstu: Hania
zdjęcie otwierające: Adobe

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *