M jak Mrówka

Lampy na biurko dla wymagających

Lampy na biurko dla wymagających

Dobra lampka biurkowa powinna znaleźć się w każdym domu, gdzie szanuje się wzrok swój i najbliższych. Jednak jej wybór wcale nie jest łatwy – powinna być piękna, a przy tym zużywać niewiele energii. Takie warunki spełniają lampki z oferty firmy Emos.

W mojej rodzinie czytanie to tak samo podstawowa czynność życiowa jak sen i jedzenie. Trudno więc wyobrazić sobie nasz dom bez odpowiedniego oświetlenia sztucznego. Szczególnie ważne jest dla mnie dobre oświetlenie biurek zarówno dzieci, jak i mojego oraz męża, ale ja szukałam propozycji bardziej uniwersalnych, czyli lampek, które można będzie wykorzystać także na szafkach nocnych. Ponieważ dużo czytamy wieczorami, a wiadomo – rachunki za energię elektryczną nie należą do małych, rozglądałam się za oświetleniem o niewielkim poborze mocy, a przy tym pasującym do stylu naszego mieszkania. Lampki firmy Emos zrealizowały moje oczekiwania w każdym zakresie.

                       Lampy na biurko dla wymagających    Lampy na biurko dla wymagających    Lampy na biurko dla wymagających

                       Lampy na biurko dla wymagających   Lampy na biurko dla wymagających

Wysmakowane estetycznie i praktyczne

Lampki Emos zachwyciły mnie przede wszystkim wysmakowanym minimalistycznym wzornictwem odzwierciedlającym najnowsze trendy wzornicze. Dzieci zdecydowały się na lampy biurkowe DEL-1211. Są one dostępne w kolorze białym, czarnym oraz czerwonym. Do młodych ludzi przemawia ich ciekawa forma, budząca skojarzenia z odwróconą trąbką. Mimo niewielkiej średnicy lampy mają solidną, stabilną podstawę. Fajną funkcją jest możliwość regulowania ściemniania, której zalety sprawdziły się szczególnie w pokoju syna. Lubi on, by światło delikatnie rozpraszało mrok nocy. Dzieci cieszy także możliwość ustawiania kierunku padania światła pod dowolnie wybranym kątem, co lampka zawdzięcza długiemu giętkiemu ramieniu. Należę do zwolenników bardziej tradycyjnych wzorniczo rozwiązań niż moje dzieci, dlatego też wybrałam lampki biurkowe z serii HT6105. Wyróżnia je szeroki nieprzezroczysty klosz doskonale rozpraszający światło. Także lampka USB D08 W zaopatrzona w zasilacz USB stała się nieodłącznym elementem wyposażenia naszego domku letniego, gdzie niestety gniazdko wtykowe jest zbyt daleko od łóżka. Możliwość ładowania przez USB oznacza dla nas komfort czytania bez konieczności wstawania, by zgasić światło, tak jak to było do tej pory.

          Lampy na biurko dla wymagających Lampy na biurko dla wymagających Lampy na biurko dla wymagającychLampy na biurko dla wymagających

Nowoczesność na biurku

Produkowane przez Emos lampki są odpowiedzią zarówno na współczesne trendy wzornicze, jak i konieczność oszczędzania energii – wymierną nie tylko dla naszych portfeli, ale także środowiska. Wszystkie lampki biurkowe Emos są wyposażone w energooszczędne LED-y, które zostały zintegrowane z oprawą. Zaletą tego typu oświetlenia jest zmniejszenie zużycia energii w porównaniu z tradycyjną żarówką aż o 85%. Atutem nie do przecenienia jest także długość świecenia lamp LED, która wynosi 30 tys. godzin, co jak obliczyłam, w przypadku mojej rodziny intensywnie korzystającej ze światła sztucznego oznacza około 20 lat użytkowania! Przyznacie, że lampka za kilkadziesiąt złotych na lata to oferta godna uwagi. Źródła światła, jakimi zasilane są lampki Emos, zostały dobrane do potrzeb osób pracujących przy sztucznym świetle. Dają one zimne światło (temperatura barwowa w granicach 5000-6200 Kelwinów) i mają wysoki wskaźnik oddawania barw Ra > 80.

Monika

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *