M jak Mrówka

Lampki choinkowe zewnętrzne na dom

Lampki choinkowe zewnętrzne na dom

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok tuż tuż, jak co roku o tej porze myślę o stworzeniu szczególnie uroczystego klimatu. Niecodzienną atmosferę pozwolą mi uzyskać lampki świąteczne, zamierzam je zastosować nie tylko na choince, ale również na zewnątrz domu. Ozdobię nimi jego elewacje, a także ogród. Jakich lampek choinkowych zewnętrznych na dom mogę użyć?

Lampki choinkowe zewnętrzne na domMożliwości jest bardzo dużo. Do dyspozycji mam wiele lampek choinkowych zewnętrznych. Na ścianach domu sprawdzą się doskonale kurtyny świetlne, sople czy węże świetlne. Dzieci ucieszą podświetlane dekoracje w postaci reniferów czy Mikołaja. Chociaż dla wielu osób takie świąteczne ozdoby to kicz, jednak przyznajmy – bez nich Święta nie mają swojej baśniowej oprawy!

Lampki choinkowe zewnętrzne LED

Wszystkie nowoczesne lampki świąteczne przeznaczone na zewnątrz domu są wyposażone w oświetlenie Led-owe, które nie tylko jest energooszczędne, ale też bardzo trwałe. Posłużą nam przez wiele lat. Lampki choinkowe zewnętrzne są bardzo bezpieczne, mają IP 44 (im IP ma większą wartość liczbową, tym lepiej), co sprawia, że niestraszny im śnieg, czy deszcz. Użycie diod LED sprawia, że są odporne nawet na ekstremalne o tej porze roku warunki pogodowe – wilgoć,wiatr, nie zagrażają im także uszkodzenia mechaniczne. Łączenie równoległe sprawia, że uszkodzenie jednej diody nie wygasza zestawu. Zaletą diod LED jest również niski pobór energii elektrycznej, np. zestaw zbudowany z 480 sztuk pobiera maksymalnie 30 W.

Lampki choinkowe zewnętrzne na domLampki choinkowe od zewnątrz – węże i kurtyny świetlne

Jako lampki choinkowe zewnętrzne na dom doskonale sprawdzą się węże. Ich atutem jest długość przewodu – mają one nawet ponad 20 m długości co sprawia, że można nimi ozdobić nawet długie ściany elewacyjne czy też stworzyć efektowną dekorację wokół drzwi zewnętrznych czy balkonowych, gdyż są odporne na wyginanie. Węże świetlne są dostępne w wielu zestawach kolorystycznych – poczynając od ciepłej lub zimnej bieli po czerwień lub błękit. Bajkowy efekt gwarantuje również użycie kurtyn świetlnych, tworzą je duże zestawy lampek rozpięte na kilku łańcuchach połączonych wspólnym przewodem. W zależności od aranżacji można wybrać kurtyny z diodami LED w różnym kształcie – poczynając od delikatnych „punkcików” po bardziej wyraziste sople czy też budzące jednoznaczne skojarzenia ze świętami gwiazdy. Kurtyny są dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala wykreować dekoracje z rozmachem. Można je rozwiesić nad oknem, pod podsufitką lub na balustradzie tarasu czy balkony, a także na ogrodzeniu posesji. Zwisającym girlandom światła nie dorówna żadna aranżacja świetlna. Takie lampki choinkowe zewnętrzne na dom z pewnością uczynią naszą posesję wyjątkową!

Ania W. 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *