M jak Mrówka

Kuchnie z ciemnymi meblami – znowu modne

Kuchnie z ciemnymi meblami – znowu modne

Modna kuchnia nie musi być jasna! Coraz większym powodzeniem cieszą się ciemne meble w kuchni.

Urządzając kuchnię coraz częściej sięgamy po meble z ciemnymi frontami. Swoją popularność zawdzięczają nie tylko powszechnemu znudzeniu różnymi odcieniami bieli. Doceniamy także ich elegancję oraz klimat, jaki tworzą we wnętrzu.

Kuchnie z ciemnymi meblami – znowu modne

Zabudowa kuchenna – modne ciemne kolory

Bazą modnej aranżacji kuchni w ciemnych kolorach są najczęściej meble z ciemnymi frontami. Gładkie grafitowe, brązowe czy też w ciemnych odcieniach charakterystycznych dla wielu gatunków drewna szafki i zabudowy kuchenne ponownie wkroczyły do naszych kuchni. Gamą kolorystyczną, która już od wielu sezonów jest chętnie stosowana na frontach szafek kuchennych są szarości, coraz odważniej wybierane w mocnych odcieniach grafitów lub antracytów. Zwolenników mają również szarości złamane różnymi odcieniami koloru niebieskiego. Na topie jest także zabudowa kuchenna w kolorze gorzkiej czekolady – taki ciemny i głęboki odcień brązu również można zaliczyć do bardzo eleganckich. Za ponadczasowe uchodzą również meble z frontami wykończonymi fornirami. Te najbardziej efektowne pochodzą z egzotycznych gatunków drewna – ciemna kuchnia z okleiną z palisandru, wenge czy zebrano będzie nie tylko podnosić prestiż gospodarzy, ale też może okazać się bardzo praktyczna.

Kuchnie z ciemnymi meblami – znowu modne

Ciemne meble kuchenne – dobre aranżacje

Ciemne meble kuchenne doskonale sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach, w których króluje minimalizm. Do chętnie stosowanych należą zabudowy z gładkimi często pozbawionymi uchwytów frontami, które podkreślają oszczędną formę stylizacji. Efekt pogłębia wykończenie powierzchni frontów – błyszczące doskonale sprawdzą się także w aranżacjach w stylu glamour. Ciemne meble kuchenne pojawiają się również w stylu vintage oraz eklektycznym. Ich fronty zdobią wówczas przeważnie delikatny, prosty frez oraz stonowane uchwyty. Powierzchnia mebli jest wówczas zazwyczaj matowa.

Kuchnia z ciemnymi meblami – ważne uzupełnienie

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, ciemne meble kuchenne stosuje się w różnych zestawieniach. Zazwyczaj inne elementy wykończenia i wyposażenia są dobierane w jaśniejszej tonacji. Ciemna zabudowa w odcieniach szarości czy szaroniebieskim doskonale wygląda w połączeniu z cegłą czy jasnymi okładzinami drewnianymi. Często uzupełnia się ją szkłem lub materiałami w bieli. Jeśli jednak kuchnia jest duża i dobrze doświetlona światłem naturalnym, można zdecydować się na użycie np. granitowych blatów z dominacją pigmentów brązowych lub czarnych oraz ciemnej okładziny w pasie między szafkami.

Ania W. 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *