M jak Mrówka

Kuchenne płytki z nadrukiem

Kuchenne płytki z nadrukiem

Modne zdjęcia nad blatem w kuchni to kolorowe pejzaże, miejskie motywy, roślinne dekory lub abstrakcyjne fotosy. Można je umieścić za szybą lub pleksi. Ale nowoczesny i ekonomiczny sposób na zdjęcia w kuchni to płytki z nadrukiem.

Ceramiczne płytki mogą być doskonałym sposobem prezentacji zdjęć, druku lub reprodukcji obrazów i innych dzieł sztuki. Współczesne metody produkcji sprawiają, że jakość fotosów jest obecnie daleko bardziej doskonała niż dawniej. Nie widać drobnych pikseli jak kiedyś, lecz zdjęcie wydaje się być wyraźne jak wydrukowane na papierze. Ponadto kolory są na nich doskonale odwzorowane. Oferta firm produkcyjnych zapewnia, że wykona każde zamówienie. Można zdecydować się na dowolne zdjęcie, które zostanie nadrukowane na płytkach o wybranym formacie. Nadruk wykonywany jest na każdym kształcie i wielkości elementów glazury. Najczęściej wybierane są kwadratowe kafle, ale wyjątkowo atrakcyjny efekt można uzyskać dzięki nadrukowi na drobnych elementach mozaikowych. Zabezpieczenie powierzchni po naniesieniu zdjęcia sprawia, że płytki są trwałe i odporne na wilgoć. Ale zamiast zamawiać usługę można zdecydować się na zakup gotowych płytek z fabrycznie wykonanym nadrukiem, w markecie budowlanym.

Kuchenne płytki z nadrukiem  Kuchenne płytki z nadrukiem

Motyw kuchenny

Nad blat w kuchni znajomi wybrali płytki oraz dekory o wyglądzie drewnianych skrzynek na wino. Dzięki doskonałej jakości nadrukowi do złudzenia przypominają deski i boki skrzynek opatrzone firmowymi napisami, jakie nadawane są przez winnice. Motyw bardzo pasuje do pomieszczenia kuchennego, kojarzy się z domową, przytulną atmosferą. Beżowy odcień płytek wprowadza ciepły akcent we wnętrzu. Dobrze komponuje się z białymi frontami zabudowy kuchennej oraz płytkami podłogowymi imitującymi dębowe deski. Ich prostokątny kształt pasuje do nowoczesnej aranżacji oraz do imitacji elementów skrzynek.

Kuchenne płytki z nadrukiemPraktyczne płytki z fabrycznym nadrukiem

Gotowe okładziny ceramiczne z nadrukiem są odpowiednio szkliwione, dzięki czemu można je szorować i czyścić detergentami, są odporne na wilgoć, działanie kwasów i tłuszczów. Wybrane przez znajomych rustykalne płytki i dekory mają wyraźny, wysoki połysk, dzięki czemu lśnią z daleka. Bardzo dobrze odbijają światło i mają elegancki wygląd. Idealnie komponują się z blatem ciągu roboczego kuchni. Beżowa fuga pasuje do wzoru i koloru płytek. Wybrano elastyczną spoinę wodoodporną o wzmocnionej odporności na zabrudzenia i trwałe przebarwienia.

Zamiast zamawiać kosztowną usługę nadruku, warto zdecydować się na takie gotowe rozwiązanie. Wśród oferowanych wzorów znajdziemy wiele propozycji, z łatwością więc wybierzemy atrakcyjną i pasującą okładzinę kuchenną.

AHA

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *