M jak Mrówka

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Przed ich zakupem drzwi zewnętrznych warto się zastanowić, jaki model jest nam potrzebny – ważne, by współgrał z architekturą budynku oraz by ich tonacja kolorystyczna pasowała do innych elementów elewacji. Liczą się jednak także aspekty funkcjonalne.

Klasyczne, jednoskrzydłowe wejście o szerokości 90 cm to rozwiązanie, które nie musi satysfakcjonować każdego inwestora. Ponieważ drzwi wejściowe powinny dawać komfort użytkowania, ważne, by ich światło było na tyle duże, aby można było swobodnie korzystać z nich przy wnoszeniu dużych mebli, czy wjeżdżaniu wózkiem dziecięcym. Jeśli jednak zdecydujemy się na szerokie wejście, pamiętajmy, że duży otwór drzwiowy to większa ucieczka ciepła. Dlatego jeśli potrzebujemy większych drzwi sporadycznie, możemy zdecydować się na drzwi dwuskrzydłowe, na co dzień korzystając tylko z jednego z nich. Większe drzwi są droższe, ale byśmy byli zadowoleni z solidnego zakupu, warto więcej zainwestować.

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Dla zaspokojenia indywidualnych potrzeb można zamówić drzwi według własnego pomysłu i na wymarzony wymiar, jednak takie rozwiązanie kosztuje więcej niż zakup asortymentu produkowanego seryjnie. Obecnie łatwo znaleźć drzwi w rozsądnej cenie, a do tego dostępne od ręki.

Jeśli nie wiemy, na jaki kolor drzwi się zdecydować, pamiętajmy, że najlepszym rozwiązaniem jest powtórzenie barwy stolarki okiennej. Jeżeli jesteśmy odważni w doborze kolorystyki i jednocześnie lubimy nowoczesne akcenty, możemy wybrać niestandardowy, oryginalny kolor – intensywne barwy takie jak choćby czerwień, niebieski, zielony są już coraz częściej obecne w ofercie producentów drzwi.

Materiał, z którego wykonane są drzwi, także nie jest bez znaczenia. Drewniane dobrze komponują się z klasyczną architekturą i będą zawsze eleganckie, jednak wymagają konserwacji. Drzwi ze stalowej blachy są trwalsze oraz bardziej odporne na zmienne warunki atmosferyczne, a drewnopodobna faktura oklein upodobni je do naturalnych. Stalowe, malowane drzwi to synonim nowoczesności, trwałości i bezpieczeństwa.

AHA

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *