M jak Mrówka

Hit sezonu – pleciony kosz z trawy morskiej

Hit sezonu – pleciony kosz z trawy morskiej

Ostatnio przykuł moją uwagę w wielu propozycjach aranżacyjnych w magazynach wnętrzarskich niezwykle zwykły detal – a mianowicie kosz z trawy morskiej. Niby prosty i wydawać by się mogło mało finezyjny to poprzez swój kształt na wzór dzbana oraz rozmaite wzory splotów, a także wielorakie zastosowanie przynosi bardzo fajny efekt.

Hit sezonu – pleciony kosz z trawy morskiej

Hit sezonu – pleciony kosz z trawy morskiejKształt i kolor wyróżnikiem kosza z trawy morskiej

Plecionych koszy w asortymencie działów dekoracyjnych jest bardzo wiele, tych wykonanych z trawy morskiej także. Co sprawiło, że właśnie ten rodzaj zyskał sobie w ostatnim czasie taką popularność?

Z pewnością wyróżnia go specyficzny kształt przypominający nieco antyczny dzban. Głęboki i pojemny, zwężający się ku górze doskonale może pomieścić wiele przedmiotów, jednocześnie skrywając nieco swoją zawartość. Mocny i staranny splot sprawia, że kosz ten jest wytrzymały oraz może pomieścić nawet cięższe rzeczy. Dodatkowo ten ciekawy w formie kosz wyposażony jest w dwa plecione uchwyty, które pozwalają go swobodnie przenosić oraz wieszać w różnych miejscach – tam, gdzie jego zastosowanie będzie najwygodniejsze.

Hit sezonu – pleciony kosz z trawy morskiej Hit sezonu – pleciony kosz z trawy morskiej Hit sezonu – pleciony kosz z trawy morskiej
Hit sezonu – pleciony kosz z trawy morskiej

Kosze z trawy morskiej można też dodatkowo dowolnie ozdabiać. Modne jest ich malowanie – odcina się wtedy kolorem dolną część kosza do wysokości przebiegającego przez środek rantu. Popularne są kolory czarny, biały, miętowy, a także złoty i srebrny (można taki zabieg wykonać przy pomocy dostępnych w sklepach budowlanych sprejów). Szczyt kosza wokół brzegu dekoruje się również koralikami, muszlami, frędzlami lub pomponami. Warto poszukać w internecie inspiracji, tak by wprowadzić do wnętrza ciekawy motyw o niepowtarzalnie, własnoręcznie wykonanym zdobieniu.

Hit sezonu – pleciony kosz z trawy morskiej

Gdzie sprawdzi się dekoracyjny kosz z trawy morskiej

Jego wygląd oraz wykonanie sprawiają, że kosz może być użyty do wielu zadań, zarówno dekoracyjnych, jak i funkcjonalnych.

Kosz z trawy morskiej doskonale wpisze się i dopełni charakter aranżacji w stylu etnicznym, tam gdzie chcemy nawiązać do motywów afrykańskich, czy dekoracji rodem z Ameryki Południowej – kosz z wplecionymi wzorami, podkreślony jakimś kolorem (popularne są bowiem wspomniane kosze w wyraźnie zaznaczonym dołem w innym kolorze) doskonale wkomponuje się w taki klimat. Kosz w kolorach naturalnych, z niebarwionej trawy morskiej świetnie dopełni aranżacje nawiązujące do wiejskiego romantyzmu.

Hit sezonu – pleciony kosz z trawy morskiej Hit sezonu – pleciony kosz z trawy morskiej Hit sezonu – pleciony kosz z trawy morskiej
Kosz z trawy morskiej sprawdzi się jako miejsce przechowywania drobnych przedmiotów i zabawek w salonie oraz pokoju dziecięcym; elementów garderoby, koców i narzut w przedpokoju, sypialni, garderobie; gazet i czasopism w salonie czy biurze.

Możemy nadawać mu wiele ról, w zależności od potrzeb i pomysłów. Bardzo popularnym i niezwykle dekoracyjnym jest również wykorzystanie kosza z trawy morskiej jako osłonki do ozdobnych roślin doniczkowych w domu.

Dominika

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *