M jak Mrówka

Hamak na stelażu – odrobina letniego luksusu

Hamak na stelażu – odrobina letniego luksusu

Niczego nie cenimy sobie, tak jak błogiego wypoczynku i chociaż najbardziej smakuje ten na świeżym powietrzu, nie zawsze mamy możliwość, żeby z niego w tej formie skorzystać. Najlepiej zatem połączyć jedno i drugie. Mobilny hamak na stelażu to fantastyczne rozwiązanie zarówno do ogrodu, jak i do wnętrza naszego domu.

Hamak na stelażu  – odrobina letniego luksusu
fot. AdobeStock

Rozwiązania projektowane i oferowane na potrzeby spędzania wypoczynku w ogrodzie coraz częściej adoptowane są na potrzeby nowoczesnego i designerskiego wystroju wnętrz. Plecione huśtawki, brazylijskie krzesła i bujane plecione fotele na stelażu to stały motyw romantycznych aranżacji zarówno w duchu angielskim, prowansalskim, czy skandynawskim. Popularnością cieszą się również tradycyjne hamaki (z materiałów, jak i te wyplatane), rozpinane pomiędzy ścianami.

fot. pixabay.com

Najbardziej okazałym rozwiązaniem jest jednak wyposażenie wnętrza mieszkalnego w hamak na drewnianym masywnym stelażu. Jest to niestety propozycja nie dla wszystkich, jedynie dla tych, którzy dysponują odpowiednio przestronnym wnętrzem albo dla tych odważnych, którzy gotowi są zamienić własne łóżko do spania lub kanapę w salonie na dekoracyjny hamak na stelażu.

Hamak na stelażu – wygoda i funkcjonalność

Hamak na stelażu we wnętrzu sprawdza się o tyle, że nie wymaga trwałej instalacji. W tym sensie jest mobilny. Nie musimy wiercić w ścianach ani suficie mocnych uchwytów kotwiczących. Chociaż drewniany stelaż sam w sobie jest masywny, łatwo poddaje się montażowi i demontażowi. Jest stabilny, wygodny do regulacji, co sprawia że możemy rozpiąć na nim zarówno hamak z plecionki, jak i z litego materiału. Jeżeli hamak w pomieszczeniu nam się opatrzy zawsze możemy znaleźć dla niego inne miejsce np. na tarasie czy bezpośrednio w ogrodzie.

Drewniane elementy stelaża, wykonane zwykle z wysokogatunkowego drewna litego lub klejonego warstwowo (egzotycznego lub gatunków rodzimych), zapewniają stabilność i trwałość, a jednocześnie uwypuklają estetykę tego mebla.

Atrakcyjny efekt dekoracyjny i styl we wnętrzu z hamakiem na stelażu

Ciemne kolory drewna np. tekowego lub imitującego go impregnaty, w oferowanych najczęściej efektownych stelażach do hamaków, nadają stelażowi klasy i wyrazistości we wnętrzu. Odpowiednio dobrany i rozpięty na nim hamak pozwoli uwypuklić styl, jaki chcielibyśmy nadać przestrzeni, w której ten niebanalny mebel gra wiodącą rolę.

fot. AdobeStock

Hamak na stelażu świetnie podkreśli charakter wnętrza ze sznytem globtrotera, aranżacji w stylu etno czy w duchu marynistycznym. Warto więc decydując się na wybór hamaka, zwrócić również uwagę na jego fakturę i kolorystykę. W ofercie producentów znajdziemy modele o niezwykle dekoracyjnej fakturze plecionki (z dodatkowymi zdobieniami jak frędzle i warkocze) oraz te o nietuzinkowej kolorystyce. Nie bez znaczenia dla wygody korzystania, ale i uroku całej koncepcji dekoracyjnej będzie wyposażenie hamaka na stelażu w estetyczne dodatki tekstylne: efektowne poduszki, narzuty i pledy.

autor zdjęcia: Dominika
zdjęcie otwierające: AdobeStock

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *