M jak Mrówka

Grzejniki pionowe – ogrzewanie z walorem

Grzejniki pionowe – ogrzewanie z walorem

Sezon grzewczy w pełni, tym bardziej zwracamy uwagę na te bądź co bądź niezbyt ozdobne urządzenia instalacyjne, jakimi są grzejniki. Producenci jednak coraz chętniej wzbogacają swoją ofertę o produkty, które łączą w sobie zarówno funkcję grzewczą, jak i atrakcyjny walor dekoracyjny.

Typowe żeberkowe czy panelowe kaloryfery pod parapetem coraz częściej zostają zamienione na inne rozwiązania grzewcze, szczególnie gdy zależy nam na wyglądzie i designerskim sznycie. Nowoczesne wnętrza niejednokrotnie też wymuszają na nas poszukiwania innych niż tradycyjne rozwiązań – np. salon stanowi otwarta przestrzeń doświetlona portfenetrami czy oknami balkonowymi. W takim przypadku doskonale sprawdzą się dekoracyjne grzejniki pionowe.

Grzejniki pionowe – ogrzewanie z walorem

Gdzie sprawdzą się grzejniki pionowe

Wszędzie tam, gdzie miejsca jest niewiele, powierzchnie ścian są wąskie lub sposób zabudowy nie pozwala na instalacje poziomych paneli z powodzeniem możemy zainstalować grzejniki pionowe. Płytowe lub profilowe urządzenia doskonale wypełnią pustkę pomiędzy podłogą a sufitem, skutecznie dogrzewając pomieszczenie. Grzejniki takie mogą być instalowane w pobliżu okien i drzwi, doskonale wpisując się w pionowy układ oraz wypełniając funkcjonalnie czasem bezużyteczną przestrzeń, np. szeroki słup lub wnękę.

Grzejniki pionowe nadają się do przestrzeni o dużych przeszkleniach, salonów, holów, świetnie pasują do nowoczesnych łazienek i pokojów kąpielowych. Nadają się też do każdego rodzaju podłączenia instalacji grzewczej, mogą bowiem mieć podłączenie boczne lub dolne.

Grzejniki pionowe – ogrzewanie z walorem Grzejniki pionowe – ogrzewanie z walorem

Nowoczesny wygląd grzejników pionowych na miarę aranżacji

Wśród bogatej oferty producentów znajdziemy grzejniki pionowe o minimalistycznym wyglądzie płaskiej płyty czołowej, bez żadnych przetłoczeń i wzorów. Wpiszą się szczególnie tam, gdzie nie chcemy, by były wyeksponowane, a raczej zlewały się ze ścianą. Będą też takie, których struktura płyty zawiera delikatne wzory lub tłoczenia. Wreszcie te zbudowane panelowo z wyraźnym rysunkiem modułów oraz te żebrowane, składające się z trójkątnych profili, i te zupełnie ażurowe, szczebelkowe – nadające przestrzeni, w której je zamocujemy, lekkości.

Wykończenie pionowych grzejników może zaskakiwać różnorodnością. Znajdziemy je niemalże w pełnej palecie barw, co pozwala dopasować taki grzejnik nawet do wymagającego kolorystycznie wnętrza. Popularne są bardzo te, które imitują rozwiązania na miarę wnętrz industrialnych w kolorze inox, złote i miedziane. Całą grupę niezwykle efektownych grzejników pionowym stanowią również te płytowe, na których dodatkowo pojawia się dekoracyjny nadruk lub szyba z ornamentem.

Grzejniki pionowe – ogrzewanie z walorem 

Ozdobne grzejniki pionowe + akcesoria

Dekoracyjny grzejnik wymaga również estetycznego wykończenia. Zwykle w ofercie producentów takich urządzeń pojawiają się również dopasowane akcesoria, np. głowice termostatów w kolorystyce grzejnika o prostym nierzucającym się w oczy rysunku, zawory o estetycznym wykończeniu, a także wiele dedykowanych do użytku wraz z grzejnikiem dodatków, np. półek czy wieszaków – mających szczególne zastosowanie, gdy zdecydujemy się na urządzenie pionowe w łazience.

Dominika

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *