M jak Mrówka

Gotowi na lato z BORMIOLI ROCCO I FLORINĄ

Gotowi na lato z BORMIOLI ROCCO I FLORINA

Gdy nadchodzą letnie upały, rządzi szkło! Słoiki, karafki, dzbanki czy pucharki proponowane przez firmę FLORENTYNA pozwolą nam nie tylko cieszyć się smakami lata podczas wakacji. Tak jak mnie, mogą Wam towarzyszyć przez cały rok.

Pierwsze truskawki na pobliskim bazarku sprawiają, że w mojej głowie pojawiają się myśli o świeżych owocowych koktajlach, musach, kompotach czy sorbetach. Liczy się nie tylko ich smak – dobrze wiemy, że je się również oczami, dlatego równie ważny jest sposób ich podania. Ale ten problem rozwiązałam za sprawą marek BORMIOLI ROCCO i FLORINA. Poznałam je dzięki FLORENTYNIE. Sami zobaczcie, jakie są efektowne, a przy tym praktyczne jej pucharki, dzbanki, karafki czy słoiki.

Gotowi na lato z BORMIOLI ROCCO I FLORINA (fot. Florentyna) Gotowi na lato z BORMIOLI ROCCO I FLORINA Gotowi na lato z BORMIOLI ROCCO I FLORINA

Gotowi na lato z BORMIOLI ROCCO I FLORINA Gotowi na lato z BORMIOLI ROCCO I FLORINA

Szkło w dobrej formie, czyli letnie orzeźwienie

Trudno wyobrazić sobie upalny dzień bez dużej dawki dobrze schłodzonych napojów. Od kilku sezonów bezkonkurencyjne są wody smakowe – wystarczy kilka plasterków cytryny lub limonki z dodatkiem świeżych listków mięty, by podkreślić smak wody. Kompozycja ta nie tylko wyśmienicie gasi pragnienie, ale też może pięknie się prezentować. Jej smak z pewnością podbije efektowne naczynie, w którym zostanie podana. Taką rolę doskonale zagra elegancka karafka Ypsilon. Jej dyskretna, minimalistyczna forma idealnie wpisuje się w najnowsze trendy designerskie. Jednocześnie jej kształt jest bardzo uniwersalny, dzięki czemu pasuje do każdej aranżacji stołu, niezależnie od okazji. Zwolenników bardziej tradycyjnych wzorów zachwycą karafki Misura. Gdy będzie naprawdę upalnie, sięgnijmy po dzbanek Kufra z wkładem na lód. Hitem tego lata są także znakomicie sprawdzające się w pełni lata butelki Swing i Oxford. Ich niezobowiązująca forma wprowadzi nas w dobry nastrój podczas letniej uczty na pikniku w parku lub nad jeziorem. A z czego pić? Tego lata królują szklane kubeczki i szklanki marki FLORINA – New Retro, Big Retro, Fresh, Summer Party z wieczkiem i słomką w zaskakujących formach słoika, kufla, butelki, a nawet żarówki! A jeśli planujecie letnie przyjęcie, doskonale sprawdzą się słoje z kranem, np. słój Summer Party.

Gotowi na lato z BORMIOLI ROCCO I FLORINA  Gotowi na lato z BORMIOLI ROCCO I FLORINA Gotowi na lato z BORMIOLI ROCCO I FLORINA

Gotowi na lato z BORMIOLI ROCCO I FLORINA Gotowi na lato z BORMIOLI ROCCO I FLORINA  Gotowi na lato z BORMIOLI ROCCO I FLORINA

Bormioli Rocco_butelki Oxford Bormioli Rocco_butelki Swing Bormioli Rocco_karafka Ypsilon

Funkcje zamknięte w szkle, czyli włoska spiżarnia

Linia słoików Quattro Stagioni marki BORMIOLI ROCCO to najwyższa półka produktów przeznaczonych do przechowywania przetworów. Gwarantuje to wysoka jakość użytego na wyroby szkła oraz precyzja wykonania. Ich atutem są także wysokiej jakości nakrętki z grubą warstwą silikonu, która sprawia, że wystarczy ją dokładnie przykręcić, by szczelnie przylegała do górnej części słoika, bez ryzyka dostania się powietrza do wewnątrz naczynia. Taka jakość nakrętek uwalnia nas także od żmudnej konieczności gotowania słoików. Tradycyjne nakrętki nie dają nam gwarancji tak dobrej pasteryzacji, często zdarza się, że nawet co piąty z naszych zimowych zapasów trzeba wyrzucić. Produkty marki BORMIOLI ROCCO rozwiązują ten problem. Quattro Stagioni to jednak więcej niż tylko pojemniki na przetwory. Ich efektowny design sprawia, że chętnie wykorzystuje się je także do serwowania sałatek, oryginalnie prezentują się w nich także rosnące w nich zioła. Poszerzoną funkcjonalność mają także słoiki Fido z pełnym uroku dekorowanym szklanym wieczkiem oraz pałąkowym zamknięciem. Są idealne do przechowywania przetworów, ale także makaronu, kaszy, cukierków, a nawet ciastek. Polecam je także do łazienki, gdzie wyeksponowałam w nich sól do kąpieli, kolorowe mydełka i inne drobiazgi. Pięknie prezentują się w nich także kwiaty i zioła oraz świece.

Ania W.

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *