M jak Mrówka

Garderoba mobilna – proste i tanie rozwiązanie

Garderoba mobilna – proste i tanie rozwiązanie

Tam, gdzie fundusze na urządzanie pokoju niewielkie, a i apetyt nie na wyrost, wygodnym i fajnym rozwiązaniem zastępującym klasyczną szafę będzie garderoba mobilna – czyli po prostu stojak z drążkiem, w mniej lub bardziej rozbudowanej formie.

Forma wieszaka na stojaku spopularyzowała się w aranżacjach wnętrz wraz modnym zapożyczaniem elementów przemysłowych i czerpaniem z prostych rozwiązań stosowanych w przestrzeniach publicznych. Inspiracje niemal wprost z ulicy, lubiane szczególnie przez młodzież, pozwoliły nadać mieszkaniom często minimalistyczną i industrialną atmosferę loftu. Typowy sklepowy wieszak na garderobę, popularny i wykorzystywany chętnie w showroomach, stał się atrakcyjnym wyposażeniem i modnym meblem w mieszkaniu – szczególnie u osób ceniących sobie prostotę i styl.

Garderoba mobilna – od prostoty do systemu

Najprostszym, najtańszym i łatwym w montażu rozwiązaniem jest po prostu wsparty na ramie drążek, zwykle poddający się regulacji wysokości góra-dół. Takie nieskomplikowane „garderoby” są tanie, nie zabierają wiele miejsca, są przede wszystkim lekkie (wykonane najczęściej z tworzywa lub lakierowanej stali). Stojak tego typu pomieści jednak sporo wiszących ubrań i wszędzie tam, gdzie nie mamy w mieszkaniu miejsca na szafę będzie dobrym, niezabierającym dużej przestrzeni i światła rozwiązaniem. W sklepach wnętrzarskich pojawiają się też modele dopracowane na potrzeby aranżacyjne – drewniane, estetycznie wykończone, pasujące do gamy pozostałych mebli z danej kolekcji.

Garderoba mobilna – proste i tanie rozwiązanie

Garderoba taka może być wyposażeniem niewielkiej sypialni, pozwalając na wygodne i estetyczne odwieszanie codziennej garderoby, może być też rozwiązaniem do holu czy przedpokoju, gdzie domownicy i goście mogą sprawnie odwieszać odzież wierzchnią.

Jeśli aranżacja naszego wnętrza nie jest stała, lubimy zmiany i często przestawiamy wyposażenie, warto wybrać garderobę mobilną na kółkach, pozwoli to na płynne manewrowanie, bez potrzeby zdejmowania wiszących na niej ubrań.

Producenci oferują jednak bardziej rozbudowane modele, zwiększające dodatkowo funkcje i praktyczne wykorzystanie garderoby mobilnej. Znajdziemy zatem modele o podwójnych drążkach, różniących się długością i wysokością. Dostępne są również całe systemy wieszaków połączonych z ażurowymi lekkimi półkami, na które dodatkowo możemy odkładać buty i inne akcesoria ubraniowe. Rozbudowana systemowa garderoba pozwala wykorzystać dodatkowe akcesoria przeznaczone do przechowywania: pudła, kosze, pojemniki. To dobry pomysł do zagospodarowania np. przedpokoju oraz tania alternatywa dla szafy.

autor: Dominika
zdjęcia: ASK, Kuchinox, Velux, fotolia.com

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *