M jak Mrówka

Dzwonki wietrzne na szczęście – garść inspiracji

Dzwonki wietrzne na szczęście – garść inspiracji

Dzwonki wietrzne wieszamy w ogrodzie, na balkonie, tarasie, a także w pomieszczeniach. Podobno potrafią odmienić życie, oczywiście na lepsze. Warto więc, aby pojawiły się w naszym domu. A najładniej będą brzmiały te wykonane własnoręcznie.

Dzwonki wietrzne są dla Chińczyków podstawowym źródłem pozytywnej energii chi, pomyślnych wibracji oraz przedmiotem pomagającym osiągnąć harmonię w otoczeniu. Możemy je zawiesić w drzwiach wejściowych, oknie, korytarzu oraz na tarasach czy balkonach. W takich miejscach dzwonki wpłyną korzystnie na energię wchodzącą lub wychodzącą z mieszkania. Unikajmy ich umieszczania w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ będą wówczas gromadzić energię wszystkich osób w nich przebywających. A nie jest to dobre, gdyż nie zawsze wszyscy jesteśmy w dobrych nastrojach. Nadmiar złej energii w jednym pokoju powoduje, że pomiędzy ludźmi może często dochodzić do kłótni i wybuchów złości.

Przyznam się, że nie stosuję się do zasad feng shui, jednak pomyślałam, że taki dzwonek na mojej werandzie, by się przydał. Na razie jestem na etapie oglądania zdjęć – szukam inspiracji, gdyż chciałabym zrobić dzwonek sama (po prostu lubię prace ręczne:)). Wrzucam kilkanaście zdjęć dzwonków wietrznych, które mnie zainteresowały. Może przyciągną również waszą uwagę i stworzycie niepowtarzalny dzwonek np. ze sztućców, butelek, kapsli czy doniczek. Pamiętajcie tylko, aby tak dobierać materiały, aby wydawały miłe dla ucha dźwięki na wietrze.

autor tekstu: Asia
zdjęcie otwierające: pixabay.com

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *