M jak Mrówka

Doniczki jak spod szydełka

Doniczki jak spod szydełka

Dla wszystkich stęsknionych słońca i wypatrujących wiosny mamy propozycję. Już dziś pomyślcie, w jakiej konwencji zaaranżujecie swój balkonowy lub tarasowy ogródek. Jednym z elementów będą oczywiście doniczki i pojemniki na dekoracyjne kwiaty. Mi przypadły do gustu szczególnie te do złudzenia imitujące fakturą szydełkowy splot.

Doniczki jak spod szydełka

Wyjątkowo ciepłe w wyglądzie, wykonane z tworzywa sztucznego doniczki i osłonki o bańkowatym kształcie wyróżnia spośród wielu bogatych propozycji nietuzinkowy wzór – ścieg wełnianej robótki. W kompozycji z drobnymi kwiatami, typu bratki, begonie, prymulki ujmuje romantycznym ciepłym nastrojem. W dobie mody na tekstylia z wełny czesankowej doniczka jak spod szydełka może stać się klimatycznym dopełnieniem przyjemnej romantycznej aranżacji na tarasie, balkonie, w ogrodzie zimowym.

Doniczki jak spod szydełka

Doniczka ubrana w sweterek

Do złudzenia przypominająca wełniany splot faktura doniczki jest odporna na uszkodzenia. Doniczki te wykonane są wysokogatunkowego tworzywa, odpornego na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania UV – ma to szczególne znaczenie, gdy wybierzemy doniczkę o intensywnym wyraźnym kolorze – nie ulegnie ona szybkiemu wyblaknięciu. Zwykle doniczki te oferowane są w wersji dwuczęściowej: składają się z wyjmowanego wkładu oraz dekoracyjnej osłonki. Ułatwia to sadzenie i pielęgnację roślin bez obawy, że ziemia dostanie się pomiędzy oczka splotu.

  

Sielski romantyzm

Szydełkowe doniczki komponują się pięknie z meblami ogrodowymi w stylu skandynawskiego wiejskiego romantyzmu, wzbogacą również efekt uroków stylizacji angielskiej. Pojemniki te znajdziemy w różnych rozmiarach i kolorach, w wariancie do postawienia ale także do powieszenia.

Kiedy przyjdzie wiosna, ubierzmy nasze roślinne dekoracje w szydełkowe sweterki.

Doniczki jak spod szydełka Doniczki jak spod szydełka

Dominika

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *