M jak Mrówka

Słoje i słoiczki – dekoracje zamknięte w szkle

Słoje i słoiczki – dekoracje zamknięte w szkle

Szklane bomboniery, pojemniki oraz słoiki ozdobne to wyjątkowo uniwersalne dodatki. Pasują do każdego wnętrza i stylu, ponieważ możemy zaaranżować je na wiele sposobów i wyeksponować przeróżne składniki. Ponadto pomagają je uporządkować.

Najbardziej oczywistym zastosowaniem słoików i słojów jest przechowywanie w nich przetworów. Jednak nie zamykajmy ich w spiżarni czy szafie, lecz wyeksponujmy je, aby każdy mógł podziwiać kolory ujęte w ramy pięknego szkła. Słoje przyczyniają się także do uporządkowania przeróżnych składników, nad którymi trudno zapanować, na przykład produktów sypkich takich jak mąka, płatki owsiane, sól, cukier czy makaron.

Słoje dopasowane do okoliczności

Dzięki szklanym słoikom, pojemnikom czy bombonierom również możemy stworzyć nieszablonowe i oryginalne dekoracje. Jeśli w środku umieścimy cukierki w kolorowych papierkach czy ciasteczka, to zastąpią niejedną, drogą dekorację. Taki motyw zdobniczy możemy zmieniać, kiedy tylko chcemy, w zależności od naszego samopoczucia, pory roku czy wystroju wnętrz. Coraz bardziej popularne staje się wręczania bombonier czy słojów jako upominek z okazji ślubu, urodzin czy innych okoliczności. Ozdoby te wspaniale prezentują się także na przyjęciach w formie pojemników na słodki bufet. Z dodatkiem kolorowych ciasteczek lub innych słodkości uatrakcyjnią wygląd każdego stołu. Także rośliny cięte czy kwiaty doniczkowe umieszczone w szklanym pojemniku są prezentują się bardzo oryginalnie. Ponadto wykorzystując powtórnie szklane pojemniki jesteśmy eko!

Słoje w wielu wariantach

Producenci oferują szklane pojemniki w bardzo wielu wariantach tak, że z pewnością znajdziemy takie, które idealnie wkomponują się we wnętrze naszego mieszkania. Tego typu dodatki najładniej wyglądają, gdy są zestawione razem. Możemy ustawiać w kuchni, salonie, w holu, a nawet w łazience – o wiele lepiej wyglądają przybory do makijażu i pielęgnacji ciała, takie jak waciki do demakijażu, sól do kąpieli, mydło w kostce, w eleganckich szklanych pojemnikach.

Przedstawiamy tylko nieliczne propozycje na wykorzystanie słoików. Mamy jednak nadzieję, że was zainspirują do stworzenia „szklanych dekoracji”.

autor tekstu: Asia
zdjęcia: pixabay.com

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *