M jak Mrówka

Dekoracja ściany w salonie

Dekoracja ściany w salonie

Jak udekorować ścianę nad kanapą czy stołem, aby nasz salon był niebanalny? Grafika, obraz, zdjęcia, a może lustra? Przedstawiamy kilka pomysłów, które pomogą w aranżacji tego reprezentacyjnego wnętrza.

Najłatwiejszą i bardzo często stosowaną dekoracją jest powieszenie na ścianie obrazu, plakatu, reprodukcji lub grafiki. Zdjęcia, grafiki w dużym formacie czy efektowna tapeta w dużej ramie robią zupełnie inne wrażenie niż miniatury zamknięte w ramach. Obecnie wiele firm oferuje wielkoformatowy wydruk – np. na płótnie, więc jeśli mamy jakieś ulubione zdjęcia dobrej jakości, to warto pomyśleć o wykorzystaniu ich jako dekoracji. Ciekawym rozwiązaniem jest także własnoręcznie namalowany duży napis czy grafika. Może być to przesłanie z mottem, coś co będzie poprawiało nam humor lub zdefiniuje nasz cały dom. Rozwiązanie takie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych pomieszczeniach. Wszystko zależy do materiałów i wzorów. Dlatego rozsądnie wybierajmy kolorystykę i temat obrazów czy grafik.

Dekoracja ściany w salonie

Dekoracja ściany w salonie Na ścianie salonu sprawdzi się także kompozycja z ramek. Mogą w niej znaleźć się różne zdjęcia, grafiki, szkice, widokówki, okładki modnych czasopism czy rysunki dziecka – wszystko zależy od nas. A co ważne, dekorację tę możemy zmieniać w zależności od nastroju czy pogody roku. Na przykład w zimą zdjęcia z wakacji uprzyjemnią nam ten mroźny czas. Podobną funkcję będzie pełniła wąska półka na ścianie, na której ustawimy np. obrazy, książki, rośliny czy inne podręczne gadżety.  Zmiana takiej dekoracji będzie także łatwa i szybka. Jeśli jesteśmy zwolennikami rodzinnych pamiątek, na ścianie mogą znaleźć się odciski rączek czy stópek dzieci i rodziców, które możemy wykonać samodzielnie. Odrobinę podmalowane lub saute, zawieszone na barwnych tasiemkach będą niezwykle wzruszającą pamiątką przez długie lata. Samodzielnie możemy także wykonać kolaż z suszonych kwiatów na przykład na kolorowym brystolu.

Kolejny godny polecenia pomysł to dekoracja ściany naklejkami. Na rynku jest taki  duży wybór, że na pewno dobierzemy coś odpowiedniego do naszego salonu. Możemy zdecydować się na mały, dyskretny motyw, ale równie dobrze będzie wyglądać grafika na całej ścianie, oczywiście pod warunkiem jeśli zostanie odpowiednio dobrana.  

Warto także pomyśleć o „lustrzanej” powierzchni. Na ścianie w salonie ciekawie będą wyglądały lustra – mogą być małe, duże, jedno lub cała kolekcja. Także odpowiednio zestawione ze sobą zegary czy kinkiety potrafią nadać aranżacji nietuzinkowy wygląd.

Na ścianie można powiesić także chustę czy inny fragment tkaniny. Ale uwaga, taka dekoracja nie wszędzie się sprawdzi.

Wszystkie pomysły można ze sobą dowolnie zestawiać – ściany w salonie dają nam duże pole do popisu. To na co się zdecydujemy zależy tylko od naszej wyobraźni i klimatu, jaki chcemy uzyskać. 

Asia

 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

1 komentarzSkomentuj

  • Ale może po prostu coś w stylu fotoprezentów? Jak na Empik Foto? Zakładam, że coś takiego na bank wam się sprawdzi, chociaż zależy wiele od tego, w jakim stylu macie pomieszczenia. Każdy element powinien być dopasowany z głową, a zdjęcie w roli obrazu również może być znakomitym pomysłem.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *