M jak Mrówka

Co warto kupić na wyprzedaży dekoracji świątecznych

Co warto kupić na wyprzedaży dekoracji świątecznych

Podczas poświątecznych wyprzedaży poszukajmy przede wszystkim przedmiotów bardziej uniwersalnych, nadających się do wykorzystania również w święta wielkanocne, a także podczas innych okazji czy też po prostu na co dzień.

Po ubiegłorocznych wyprzedażach przekonałam się, że ozdoby bożonarodzeniowe nie muszą być kojarzone jedynie z tym świętem. Coraz częściej producenci proponują bardziej uniwersalne ozdoby w roli dekoracji świątecznych. Wykonane z naturalnych materiałów ozdobne girlandy, wianki ze sztucznych liści, wiszące szklane kule mogą być doskonałą ozdobą przez cały rok.

Girlandy świetlne

Co warto kupić na wyprzedaży dekoracji świątecznych Co warto kupić na wyprzedaży dekoracji świątecznych

Współcześnie łańcuchy lampek służą już nie tylko jako dekoracja na choinkę. Ozdabiamy nimi praktycznie wszystko i przez cały rok: tarasy, balkony, ogrodowe drzewka, okna i dowolne elementy wyposażenia wnętrz. Największy wybór girland świetlnych jest właśnie teraz, w okresie świątecznym. W tej chwili najbardziej sprawdzą się łańcuchy z oświetleniem ledowym, są najtrwalsze i najbardziej efektowne, szczególnie te w postaci delikatnych drucików ledowych. 

Przezroczyste bombki

Co warto kupić na wyprzedaży dekoracji świątecznych Co warto kupić na wyprzedaży dekoracji świątecznych

W ubiegłym roku kupiłam przezroczyste, gładkie, pozbawione motywów ozdobnych bombki. Pięknie wyglądają nie tylko na choince. Zawieszone na ozdobnych wstążkach lub prostych sznurkach przez cały rok mogą służyć jako dekoracja okienna lub ozdoba stołu. Przezroczyste bombki można dodatkowo dekorować np. sztucznymi lub prawdziwymi listkami, dobierając je do okazji czy pory roku. Można je też zawiesić na ogrodowych drzewkach lub krzewach, nawet teraz, gdy są one pozbawione liści. W sprzedaży pojawiły się też bardzo efektowne szklane kule z dekoracją w środku – moje mają delikatną suszoną trawę w środku. Ozdobione listkami i gipsówką świetnie sprawdziły się w roli dekoracji weselnej.

Wieńce, drzewka i girlandy

Co warto kupić na wyprzedaży dekoracji świątecznych Co warto kupić na wyprzedaży dekoracji świątecznych

Co warto kupić na wyprzedaży dekoracji świątecznych

Wykonane ze sztucznych listków ozdoby są bardzo na czasie. Bożonarodzeniowe wieńce czy girlandy wcale nie muszą być zrobione z typowych dla Bożego Narodzenia gałązek iglastych drzew i krzewów. Równie dobrze się sprawdzają gałązki bukszpanu, lawendy i innych ziół zimozielonych. Ja zawiesiłam bukszpanowe girlandy na żyrandolach, ale żal mi je było zdejmować po sezonie. Kilka razy zmieniałam zawieszki i mieliśmy dekorację gotową na każdą inną okazję. Wianki ze sztucznego bukszpanu wykorzystałam na tarasie do dekoracji kandelabru, posłużyły nam też jako ozdoba sali weselnej. Girlandy ze sztucznych kryształów na święta ożywią zielone wianki i pęki jemioły, poza sezonem bożonarodzeniowym można je wykorzystać również do dekoracji bukietów kwiatów.

Świąteczne kubki, tace, filiżanki, świeczniki, latarenki

Co warto kupić na wyprzedaży dekoracji świątecznychTeż warto kupić na wyprzedaży. Często charakter bożonarodzeniowy świąt podkreślony jest jedynie kolorem, a te coraz częściej wykorzystywane są podczas innych okazji. Złocone lub zdobione efektem brokatu naczynia z powodzeniem ozdobią dowolne święta. Mnie udało się dosłownie za kilka złotych kupić szklane świeczniki wykonane z tęczowego zielonego szkła imitującego stare kolorowe kryształy. Ozdoba ponadczasowa i na każdą okazję. Charakter świąt można podkreślić wówczas kolorem świecy. Ozdobą którą można wykorzystać przez cały rok są również latarenki. 

Bombki druciane

Co warto kupić na wyprzedaży dekoracji świątecznychTo stosunkowo nowy rodzaj świątecznej ozdoby, który zawitał wraz z upowszechnianiem się stylu industrialnego, a konkretnie mody na oprawy świetlne w formie metalowych przestrzennych klatek. Taka druciana bombka ozdobi z pewnością nie tylko nowoczesną choinkę, będzie też ponadczasową zawieszką, którą możemy dowolnie ozdobić.

Obrusy, serwetki i bieżniki

Co warto kupić na wyprzedaży dekoracji świątecznychWyprzedaż świątecznych tkanin i produktów z nich wykonanych to również dobra okazja, aby uzupełnić swoje zasoby tych przedmiotów. W tym roku zauważyłam w sklepach bieżniki z różnych tkanin – płótna, organzy, koronki, które kupuje się w formie rolki. Po rozwinięciu możemy mieć nawet kilkumetrowy bieżnik na stół. Biała koronka, którą kupiłam podczas tegorocznych świątecznych wyprzedaży doskonale posłużyły nam do dekoracji krzeseł przy stole weselnym. Gładkie czerwone obrusy i serwetki wykorzystamy również po sezonie świątecznym.

Hania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *