M jak Mrówka

Brama wjazdowa otwierana na żądanie

Brama wjazdowa otwierana na żądanie

Brama wjazdowa otwierana automatycznie to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Najlepiej zastosować napęd, który poleci nam producent naszej bramy.

Automatycznie otwierana brama wjazdowa służy przede wszystkim naszej wygodzie. Przekonałam się o tym wielokrotnie na własnej skórze w deszczowe i wietrzne dni, jakich u nas nie brakuje – szybkie i bardzo sprawne otwarcie bramy wjazdowej nieraz  uchroniło mnie przed zmoknięciem czy zmarznięciem. Taka obsługa bramy daje też ogromne poczucie bezpieczeństwa – wszystkim kobietom wracającym do domu późnym wieczorem (co ze względu na charakter mojej pracy zdarza się często), nie muszę tłumaczyć, jak to jest, gdy wokół mrok i pustka, a ty musisz wysiąść, by otworzyć bramę. Teraz wystarczy ruch dłoni na pilocie i już jestem u siebie!Brama wjazdowa otwierana na żądanie

Brama wjazdowa POLBRAM – integralny element systemu ogrodzeniowego

 

Moja posesja znajduje się przy dość ruchliwej ulicy. Po wybudowaniu domu konieczne było jak najszybsze jej ogrodzenie. Zdecydowaliśmy się na takie, które będzie zaznaczało naszą prywatność i jednocześnie nie zaingeruje w sposób wyrazisty w przestrzeń otoczenia. Doskonałym wyborem okazało się metalowe ogrodzenie Nikola o nowoczesnej geometrycznej formie firmy POLBRAM. Ocynkowane i malowane proszkowo, nie wymagało malowania bezpośrednio po montażu. System Nikola to nie tylko przęsła, ale też furtka i bramy dwuskrzydłowa lub przesuwna. My zdecydowaliśmy się na rozwieralną – duże skrzydła podkreślają wjazd prowadzący do domu. Nasza brama wjazdowa, podobnie jak bramy przesuwne firmy POLBRAM jest przystosowana do montażu napędu. Jego wybór powinien być uzależniony od wymiarów i ciężaru skrzydeł bramy, intensywności pracy oraz pożądanego kąta otwarcia.Brama wjazdowa otwierana na żądanie

Napęd do bram Nice – po prostu wygoda!

Sprzedawca ogrodzenia polecił do naszej bramy zakup napędu automatycznego firmy Nice WT2S, który zapewnia komfortową obsługę bram skrzydłowych. Brama wjazdowa wyposażona w ten napęd zyskuje wiele zalet funkcjonalnych. Za sprawą ogranicznika zamykania zintegrowanego z ramieniem działa on bardzo precyzyjnie. To również rozwiązanie bardzo praktyczne – dzięki przegubowym ramionom siłownik można było zainstalować na dużych, masywnych murowanych słupkach. Napęd Nice daje nam też duże poczucie komfortu użytkowania – autodiagnostyka identyfikuje i sygnalizuje błędy podłączenia oraz usterki, a za sprawą autoprogramowania możliwe było określenie najlepszych parametrów funkcjonowania bramy. Dzięki samohamownej przekładni i specjalnemu kształtowi ramion to także rozwiązanie bardzo bezpieczne. Dla mnie równie istotna była estetyka produktu –  jego nowoczesny design, który doskonale pasuje do naszego domu i ogrodzenia.

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

1 komentarzSkomentuj

  • Ja mam model Deimos, zdaje się, że nie jest od Nice. Kupiłem najbardziej wypasioną wersję i powiem tak, że za niewielką dopłatą różnica w wygodzie korzystania jest całkiem dobrze widoczna. Ważne, żeby nie decydować się zbyt pochopnie.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *