M jak Mrówka

Biurko na koziołkach – rozwiązanie na zmienne potrzeby

Biurko na koziołkach – rozwiązanie na zmienne potrzeby

Dla wszystkich którzy lubią zmienność i mobilność w urządzaniu wnętrz, dla tych którzy cenią sobie indywidualne rozwiązanie, wreszcie dla tych, którzy mają często zmienne warunki zamieszkania np. wynajmują – proponujemy wygodne rozwiązanie na stanowisko do pracy – biurko na koziołkach.

Biurko na koziołkach – rozwiązanie na zmienne potrzeby
fot. fotolia.com

Rozwiązanie w postaci koziołków meblowym stanowiących podpory blatu to inspiracja dosłownie z placu budowy. Koziołki budowlane, zwane też „kobyłkami” stanowiły i stanowią wygodne podparcie roboczego stanowiska stolarskiego, murarskiego, ślusarskiego itp. Składane, mobilne, a jednocześnie stabilne doskonale spełniają swoją rolę w różnych przestrzeniach – małych i dużych. Podpatrzone przez stylistów koziołki szybko znalazły zastosowanie w wielu nowoczesnych aranżacjach, szczególnie tych najbardziej modnych czerpiących z minimalizmu na miarę industrialnych loftów.

Biurko na koziołkach – rozwiązanie na zmienne potrzeby
fot. fotolia.com

Koziołki meblowe to uniwersalne rozwiązanie

Podparcie blatu roboczego w postaci koziołków daje wiele możliwości indywidualnych stylizacji. Przede wszystkim pozwala zaaranżować wygodny kącik do pracy tam, gdzie np. gotowe, standardowe biurko się nie zmieści. Blat, który będziemy chcieli wykorzystać na potrzeby takiego stanowiska możemy niemalże dowolnie przyciąć (ogranicza nas jedynie szerokość niezbędna do osadzenia blatu na szynie górnej koziołka). Tym samy blat może być odpowiednio węższy, szerszy, a nawet ścięty niesymetrycznie.

Duże pole manewru, jakie dają nam nogi biurka w postaci koziołków to wybór różnorodnego blatu. Większość modeli koziołków pozwala płytę blatu jedynie położyć bez dodatkowego nawiercania otworów montażowych. Zatem na koziołkach możemy wesprzeć zarówno płytę meblową, blat drewniany, jak również dekoracyjną taflę szkła czy płytę kamienną. Mamy przy tym szeroką możliwość doboru koloru, faktury, ciężaru i grubości blatu.

Biurko we wspomnianej formie łatwo zdemontować, zmienić miejsce jego ustawienia, a nawet czasowo złożyć na rzecz większej przestrzeni.

Rodzaje koziołków

Producenci oferują bardzo wiele rodzajów koziołków. Od najprostszych lekkich, z jedynie z oszlifowanego drewna, poprzez stalowe inox lub pokryte lakierem, po bardziej rozbudowane z litego drewna lub płyty pilśniowej pokrytej farbą, wyposażone dodatkowo w półki czy inne ozdobniki. Niektóre modele mają też cenną możliwość regulacji wysokości, na jakiej znajdzie się płaszczyzna robocza oraz zmiany kąta pochylenia blatu. Dlatego też to rozwiązanie jest bardzo popularne w pracowniach plastycznych, projektowych i graficznych.

W zależności od przestrzeni jaką dysponujemy, warto dopasować takie modele koziołków, które zarówno spełnią swoje zadanie funkcjonalnie, jak i wpiszą się w charakter wnętrza. Koziołki pozwalają na zbudowanie ciekawych kompozycji kolorystycznych, szczególnie kiedy nogi kontrastują z kolorem blatu.

Atutem koziołków jako podpory blatu jest również to, że możemy użyć tylko jednego z nich, szczególnie kiedy drugą część blaty chcemy osadzić np. na niewielkiej komodzie lub wkomponować w część regału biurowego. Takie rozwiązanie pozwala zbudować ciekawą przestrzeń biurową.

Dominika

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

1 komentarzSkomentuj

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *