M jak Mrówka

Białe klasyczne drzwi

Białe klasyczne drzwi

Jeśli lubimy aranżacje, które nawet po latach będą dobrze wyglądały, wybierzmy białe drzwi wewnętrzne o tradycyjnym rysunku skrzydeł. Te modele weszły na stałe do kanonu wykończenia wnętrz – ich wybór to doskonałe rozwiązanie dla miłośników klasycznych ponadczasowych stylizacji wnętrz.

Drzwi wewnętrzne należą do tych detali, których koszt i montaż wymaga od nas zarówno dużych nakładów finansowych, jak i prac związanych z uporządkowaniem wnętrz – wiadomo ich wymiana to nie lada bałagan. Dlatego też należy wybierać takie, które nie będą przebojem jednego lub kilku sezonów. Z pewnością do modeli, które przetrwają próbę czasu należą białe drzwi. Jakie wybrać, by dobrze komponowały się z różnymi aranżacjami wnętrz?

Białe klasyczne drzwi Białe klasyczne drzwi
Białe drzwi – atuty koloru

Białe drzwi w historii designu mają ugruntowaną pozycję – to nie dziwi, doskonale komponują się bowiem ze stolarką okienną, której biel jest nadal dominująca oraz z większością kolorów i okładzin ściennych (białe ściany są znowu modne!). Białe drzwi działają również na korzyść wnętrz powiększając je optycznie. Biel to także kolor kojarzący się ze świeżością i czystością, co w przypadku dużych skrzydeł drzwiowych nie jest bez znaczenia. Dzisiaj to często biele przełamana modną szarością, nude lub beżem. Jednak powinien to być odcień bliski ciepłej bieli, która zawsze sprawia wrażenie czystej i świetlistej.

Białe klasyczne drzwi Białe klasyczne drzwi

Białe drzwi – klasyka form

Styl klasyczny odwołuje się do form sprawdzonych przez stulecia. Symetria, umiar, harmonia – to pojęcia, do których się odwołuje. Te zasady obowiązują również drzwi, które pretendują do miana klasycznych i ponadczasowych. Białe drzwi w tym stylu mają zazwyczaj wypełnienie kasetonowe oraz detale odwołujące się do utrwalonych rozwiązań. Bywa więc, że są wzbogacone o listwy ozdobne czy pilastry. To również produkty z ozdobnymi frezowaniami, często bogatymi w postaci prostych lub falistych linii (najczęściej w formie łuku). By drzwi zasługiwały na miano klasycznych, w parze z atrakcyjnym ponadczasowym kształtem powinny iść dobre jakościowo materiały, z których je wykonano. Dla mnie nadal najlepsze są te z klejonego warstwowo drewna. Pamiętajmy również, że klasyczne nie oznacza braku funkcjonalności – nowoczesne drzwi w tym stylu mogą być nie tylko rozwieralne, ale także przesuwne lub wahadłowe.

Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *