Byliśmy na niedzielnym obiedzie u mojej mamy i oczywiście powrócił temat jej najnowszego zakupu – zmywarki. Teraz omawialiśmy nurtujący ją problem, jak myć zmywarkę i czy w ogóle się ją myje?
Archiwum - sierpień 2015
Nowiutka zmywarka mojej mamy wymaga najlepszych preparatów. Wybrałyśmy się więc do najbliższego sklepu na niezbędne zakupy. I stanęłyśmy przed trudnym wyborem.
Późnym latem nie musimy się już martwić, że coś dolega naszym bylinom, bo ich nadziemne części powoli zasychają, ciągle jednak zagrożone są pozostałe rośliny. Warto się o nie zatroszczyć, by jak najdłużej utrzymały dużo zdrowych liści i weszły w stan zimowego spoczynku w dobrej kondycji.
Moja mama dała namówić się w końcu na kupno zmywarki. Jednak, że jest to kobieta przed siedemdziesiątką potrzebowała wytycznych, jak używać urządzenia. Najbardziej obawiała się, że wyrzucę nagromadzone przez lata i z trudem zdobywane sprzęty kuchenne.
Po remoncie domu w piwnicy „zachomikowaliśmy” płyty OSB. Kilka lat później okazało się, że mogą posłużyć nie tylko do zabudowania skosów poddasza. Powstają z nich rzeczy ponadczasowe, które w połączeniu z nowoczesnym wnętrzem tworzą ciepły klimat domu.
Kupiliśmy z mężem ręczną zamiatarkę. Najpierw 3 dni stała niezłożona, ale potem mój mąż nie mógł się od niej oderwać. Co mnie cieszy, ponieważ teraz mam czyste podwórko. Mam nadzieję, że nie był to słomiany zapał
Koleżanka z pracy zachwycała się, jaki świetny sprzęt do zamiatania kostki brukowej kupił jej mąż. Aby sprawdzić, czy warto zainwestować, wprosiliśmy się na kawę i „wspólne sprzątanie”. I tak oto w naszym domu pojawiła się zamiatarka ręczna.
Teoretycznie, przed montażem nowych płytek ceramicznych, stare powinno się skuć. Są jednak miejsca, np. ściana nad blatem kuchennym lub podłoga w piwnicy, gdzie czasem wcale nie trzeba pozbywać się wysłużonych płytek. Oczywistym zyskiem będzie mniej pracy, mniej hałasu i mniej sprzątania.
Denerwuje cię stara bateria wannowa z zacinającymi się kurkami i cieknącym wężem od słuchawki prysznicowej. Ile można ją reanimować? Może czas na zmiany. Nie zmieniaj uszczelek, nie zmieniaj głowicy, nie zmieniaj węża na kolejny, zmień baterię.
Dla kogoś, kto nie miał do czynienia z majsterkowaniem, wiertarka może być narzędziem-pułapką. Zastanawiacie się dlaczego? To bardzo łatwe. Wbrew pozorom wcale nie jest to sprzęt aż tak uniwersalny i przydatny do wszystkiego. Z wieloma ścianami sobie nie poradzi, a do niektórych zastosowań będzie zbyt duży i nieporęczny.