M jak Mrówka

Wyprzedaż ozdób świątecznych – co warto kupić?

Wyprzedaż ozdób świątecznych – co warto kupić?

Styczeń to tradycyjny czas obniżek. W wielu sklepach możemy teraz znaleźć promocje wielu produktów sezonowych, dotyczy to również ozdób choinkowych. Ponieważ nie należą one do tanich, warto skorzystać z tych okazji. Jakie ozdoby warto kupić?

Ozdoby bożonarodzeniowe nie muszą być kojarzone jedynie z tym świętem. Coraz częściej producenci proponują bardziej uniwersalne ozdoby w roli dekoracji świątecznych. Chociaż podczas poświątecznych wyprzedaży zawsze skuszę się też na zakup paru tradycyjnych bombek, to jednak szukam wtedy przede wszystkim przedmiotów bardziej uniwersalnych, nadających się do wykorzystania również w święta wielkanocne, a także podczas innych okazji czy też po prostu na co dzień.

Wyprzedaż ozdób świątecznych – co warto kupić? Wyprzedaz-ozdob-swiatecznych-co-warto-kupic-3

Wyprzedaż ozdób świątecznych – co warto kupić? Wyprzedaż ozdób świątecznych – co warto kupić?

Przezroczyste bombki

Wykonane ze szkła lub plastiku mogą być doskonałą ozdobą przez cały rok. Szczególnie, jeśli zdecydujemy się na te zupełnie gładkie, pozbawione motywów ozdobnych. Pięknie wyglądają zawieszone na ozdobnych wstążkach lub prostych sznurkach jako dekoracja okienna czy ozdoba stołu. Przezroczyste bombki można dodatkowo dekorować np. sztucznymi lub prawdziwymi listkami, dobierając je do okazji czy pory roku. Można je też zawiesić na ogrodowych drzewkach lub krzewach, nawet teraz, gdy są one pozbawione liści. W sprzedaży pojawiły się też bardzo efektowne szklane kule z dekoracją w środku – mnie udało się kupić takie bombki z delikatną suszoną trawą w środku. Dodatkowo udekorowane listkami mogą być fantastyczną ozdobą nawet przedmiotów codziennego użytku.

Wyprzedaż ozdób świątecznych – co warto kupić? Wyprzedaż ozdób świątecznych – co warto kupić?

Wieńce, drzewka i girlandy

Wykonane ze sztucznych listków ozdoby są bardzo na czasie. Okazuje się, że bożonarodzeniowe wieńce czy girlandy wcale nie muszą być zrobione z typowych dla Bożego Narodzenia gałązek iglastych drzew i krzewów. Równie dobrze się sprawdzają gałązki bukszpanu, lawendy i innych ziół zimozielonych. Zawiesiłam bukszpanowe girlandy na żyrandolach – rodzina uznała, że są tak piękne, że żal je będzie zdejmować po sezonie. Wystarczy zmiana zawieszek i dekoracja gotowa na każdą inną okazję.

Świąteczne kubki, tace, filiżanki i świeczniki

Też warto kupić na wyprzedaży. Często charakter bożonarodzeniowy świąt podkreślony jest jedynie kolorem, a te coraz częściej wykorzystywane są podczas innych okazji. Złocone lub zdobione efektem brokatu naczynia z powodzeniem ozdobią dowolne święta. Mnie udało się dosłownie za kilka złotych kupić szklane świeczniki wykonane z tęczowego zielonego szkła imitującego stare kolorowe kryształy. Ozdoba ponadczasowa i na każdą okazję. Charakter Świąt można podkreślić kolorem świecy.

Wyprzedaż ozdób świątecznych – co warto kupić? Wyprzedaż ozdób świątecznych – co warto kupić? Wyprzedaż ozdób świątecznych – co warto kupić?

Bombki druciane

Wyprzedaż ozdób świątecznych – co warto kupić?To stosunkowo nowy rodzaj świątecznej ozdoby, który zawitał wraz z upowszechnianiem się stylu industrialnego, a konkretnie mody na oprawy świetlne w formie metalowych przestrzennych klatek. Taka bombka ozdobi z pewnością nie tylko nowoczesną choinkę, będzie też ponadczasową zawieszką, którą możemy dowolnie ozdobić.

Obrusy, serwetki i bieżniki

Wyprzedaż świątecznych tkanin i produktów z nich wykonanych to również dobra okazja, aby uzupełnić swoje zasoby tych przedmiotów. W tym roku zauważyłam w sklepach bieżniki z różnych tkanin – płótna, organzy, koronki, które kupuje się w formie rolki. Po rozwinięciu możemy mieć nawet kilkumetrowy bieżnik na stół. Biała koronka, którą kupiłam podczas tegorocznych świątecznych wyprzedaży doskonale posłuży do dekoracji stołu np. komunijnego czy weselnego.

Hania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *