M jak Mrówka

Szafka pod umywalkę –łazienkowy must have

Szafka pod umywalkę – łazienkowy must have

Szafki podumywalkowe są obecne prawie w każdej łazience. Dlaczego cieszą się taką popularnością? Ich atrakcyjność nie sprowadza się tylko do pomocy w utrzymaniu porządku – dodają również wnętrzu urody i czynią je bardziej przytulnym. Jakie szafki pod umywalkę warto wybrać?

Szafka pod umywalkę to niezbędne wyposażenie każdej łazienki. Przyznajcie – w tym pomieszczeniu zawsze brakuje miejsca na kosmetyczne utensylia – mamy przecież więcej kosmetyków niż te, które są wystawione na umywalce czy półce przy wannie lub w kabinie prysznicowej. Szafka łazienkowa sprawia również, że mamy pod ręką także środki służące do utrzymania czystości – choćby ściereczki czy proszki i płyny do mycia sanitariatów. Często szafki umywalkowe służą także do przechowywania zapasów papieru toaletowego czy też świeżych ręczników.

Funkcjonalna szafka pod umywalkę

Oczywiście o tym, co może „ukrywać” szafka umywalkowa decyduje jej wielkość, a także to, jak szafka pod umywalkę ma zaprojektowane wnętrze. Na rzecz wygody wpływ ma również sposób jej otwierania. Do najbardziej praktycznych należą te z szufladami – po ich wysunięciu widzimy całą zawartość, dzięki czemu bez robienia bałaganu nawet dzieci znajdą poszukiwany szampon czy mydło. Warto, by jedna z szuflad była podzielona na mniejsze przegródki (organizery), także zupełnie małe. Taka szuflada będzie ułatwiała utrzymanie w porządku niewielkich przedmiotów, jakich w łazience nie brakuje. Jeśli brak takiego rozwiązania, to warto wyposażyć szufladę w organizer z tworzywa. Nadal popularne są również szafki pod umywalkę z tradycyjnymi półkami. W takim przypadku w utrzymaniu porządku pomocne mogą być niewielkie koszyki z rattanu czy wikliny. Można też kupić meble, w których na skrzydle drzwiowym od wewnętrznej strony zamontowane są kosze. To idealne miejsce do przechowywania wysokich opakowań.

Szafka pod umywalkę – dekoracja wnętrza

Obecność mebli w łazience dodaje temu stricte sanitarnemu pomieszczeniu ciepła i czyni je bardziej przytulnym. W kształtowaniu funkcji dekoracyjnej kluczową rolę odgrywają fronty szafek.

Szafka pod umywalkę to dzisiaj mebel zazwyczaj bardzo nowoczesny. Dominują proste formy z gładkimi frontami. O ich dekoracyjności przesądza m.in. kolor frontu – dominują odcienie bieli, ale równie interesujące są szafki w soczystych, odważnych kolorach: zieleni, błękitu czy pomarańczy. Od lat na topie są także fronty fornirowane drewnem lub też wykańczane okleiną odtwarzającą rysunek i kolorystykę modnych gatunków drewna. Nadają one wnętrzu łazienki bardziej salonowy charakter. Wpływ na estetykę nowoczesnych szafek umywalkowych ma również sposób wykończenia płaszczyzny frontów – błyszczący współgra z bielą i innymi jednolitymi kolorystycznie frontami, matowy jest bardziej typowy dla szafek z frontami „drewnianymi”. Dużą popularnością cieszą się także szafki pod umywalkę w stylu vintage. Często są to stare meble, które przystosowujemy do nowej funkcji. Ich wykorzystanie w roli szafki pod umywalkę jest doskonałym sposobem na zidywidualizowanie tego wnętrza. Trzeba tylko pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu przed działaniem wilgoci.

autor tekstu: Ania
zdjęcia: AdobeStock, materiały prasowe

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *