M jak Mrówka

Wanna z prysznicem

fot. AHA

Połączenie dwóch funkcji okazało się doskonałym sposobem na aranżację niedużej łazienki u znajomych. Nawet nie wiedziałam, jak wygodna może być wanna połączona z prysznicem.

Mała wanna z przesłoną prysznicową to nie tylko lek na rozterki dotyczące wyboru między dwiema funkcjami. Oprócz tego, że rozwiązuje problem: wanna czy prysznic, stanowi odpowiedni sprzęt sanitarny, przeznaczonym specjalnie do małej łazienki. Jej wymiary oraz kształt pozwalają na praktyczne usytuowanie w przestrzeni niedużego pomieszczenia. Oprócz tego jest wyjątkowo estetyczna i można powiedzieć, że wręcz zdobi wnętrze.

fot. AHA

Szyba zamiast zasłony

Wanna, którą wybrali moi znajomi, pozwala na montaż panelu prysznicowego na bocznej ścianie dzięki temu, że wyposażona jest w szybę odgradzającą przestrzeń natrysku od reszty pomieszczenia. Przesłona opiera się o krawędź wanny i bardzo dobrze spełnia swoją funkcję izolującą. Wykonana jest z samoczyszczącego szkła, co sprawia, że bez trudu utrzymuje się ją w czystości. Szyba jest całkowicie przezroczysta. Dzięki temu, że prawie jej nie widać, wnętrze małej łazienki nie jest optycznie pomniejszone. Przez transparentne szkło przenika światło, dlatego w wannie i w miejscu prysznica będzie jasno. Uszczelka u dołu szyby zapobiega rozprzestrzenianiu się wody poza obręb części prysznicowej.

Kształt wanny

Sama wanna wykonana jest z ciepłego w dotyku akrylu. Nie ma tradycyjnego kształtu, lecz jest nieregularna. Wcięcie umożliwia montaż od tej strony umywalki lub WC, co sprawia, że komunikacja między sprzętami będzie łatwiejsza. W niedużej łazience to duże ułatwienie. Przewężenie w wannie nie jest uciążliwe podczas kąpieli. Dla osoby w niej siedzącej praktycznie nie będzie odczuwalne. W miejscu węższym bez trudu zmieścimy wyprostowane nogi. Wanna idealnie pasuje swymi wymiarami w tym miejscu łazienki – wypełnia przestrzeń o długości 170 cm.

fot. AHANowoczesny design

Prostokątne krawędzie wanny oraz jej kształt są nowoczesne i pasują do współczesnego wnętrza. Dzięki temu, że rant jest dość szeroki, bez trudu może służyć jako półka na kosmetyki. Także szyba pozbawiona ramy ma modny obecnie design. Minimalistyczna forma bardzo zdobi łazienkę i sprawia, że mimo niedużego metrażu wnętrze wydaje się być przestronne. Duże znaczenie ma tu też światło. Początkowo inwestorzy zamontowali pojedyncze oprawy nad umywalką i na suficie. Później jednak zdecydowali się wymienić górną lampę. Dopiero plafon z trzema energooszczędnymi świetlówkami sprawił, że przestrzeń łazienki została odpowiednio rozświetlona. Jasna prezentuje się zupełnie inaczej. Wnętrze jest przyjazne i widne.

AHA

 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *