M jak Mrówka

Szyby bez lodu – skrobaczki i odmrażacze do szyb

Szyby bez lodu – skrobaczki i odmrażacze do szyb

Jeśli nie trzymamy samochodu w garażu, niestety zimą czeka nas usuwanie lodu i szronu z szyb. Aby nerwowo nie czekać przy włączonym aucie aż szyba się rozmrozi (szczególnie gdy spieszymy się do pracy), zaopatrzmy się w skrobaczki i odmrażacze do szyb. Pomocna jest także mata antyszronowa.

Spieszyłam się ostatnio wieczorem do apteki po leki dla syna. Niestety, gdy doszłam do samochodu, który stał na podwórku, zobaczyłam, że szyby pokryte są lodem. Lekko zdziwiona, bo wydawało mi się, że nie było mrozu przez cały dzień, zaczęłam poszukiwać skrobaczki, wiedziałam, że odmrażacza do szyb na pewno nie mam. Samochód kupiłam latem i chociaż przekładałam rzeczy ze starego auta do nowego, to nie pamiętałam, czy była tam skrobaczka. Znalazłam jakąś dziwnie małą i z zamrożonymi szybami sobie poradziłam, ale postanowiłam zakupić nową. I oczywiście odmrażacz do szyb.

Szyby bez lodu – skrobaczki i odmrażacze do szybJaką skrobaczkę kupić?

W celu zakupu nowej skrobaczki wybrałam się do PSB Mrówka. Wiedziałam, że na pewno znajdę tam i skrobaczki, i odmrażacze. Bez problemu znalazłam stoisko z akcesoriami samochodowymi. Jednak zanim je opuściłam minęło trochę czasu, gdyż skrobaczek było kilkanaście rodzajów i nie wiedziałam, na jaką się zdecydować. Ceny były zróżnicowane, zaczynały się od złotówki. Ale nie cena była dla mnie najważniejsza. Zastanawiałam się, jaką mam kupić – z miękkim czy twardym ostrzem. Coś tam kiedyś czytałam, ale nie mogłam sobie przypomnieć. Z pomocą przyszedł mi sprzedawca, który uświadomił mi, że najlepiej wybierać skrobaczki z twardą i ostrą linią ostrza. W taką się też zaopatrzyłam – wybrałam model teleskopowy z aluminium, dodatkowo zaopatrzony w zmiotkę do śniegu i ściągacz wody. A dlaczego nie należy używać skrobaczek z miękkim ostrzem? Gdyż  już po drugim przejściu po brudnej szybie porysują ją, a w miękką linie ostrza skrobaczki wbijają się ziarna piasku znajdujące się w zamarzniętym lodzie.

Szyby bez lodu – skrobaczki odmrażacze do szybSkuteczne odmrażacze do szyb 

Mając już u swego boku sprzedawcę poprosiłam go o pomoc w wyborze odmrażacza, bo na półkach stało kilkanaście atomizerów i sprayów. Wybrałam taki, który działa już po 5 sekundach i do temperatury aż -40oC. Skorzystałam z promocji, gdyż oferowany był razem z odmrażaczem do zamków.

Pomocna mata antyszronowa

Sprzedawca namówił mnie jeszcze na zakup maty antyszronowej. Chroni ona przednią szybę przed śniegiem i lodem. Dodatkowo zapobiega niszczeniu wycieraczek – nie przywierają do zamarzniętej szyby. Mata jest dwustronna, będę  mogła używać jej także latem, osłaniając wnętrze auta przed upałem i słońcem. 

Teraz jestem przygotowana na mroźne dni.

Asia

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *