M jak Mrówka

Świąteczne porządki – domowe triki

Świąteczne porządki - domowe triki

Przedstawiamy domowe sposoby, aby nasz dom lśnił czystością. Co najważniejsze nie wymagają dużych nakładów pracy ani środków finansowych.

Świąteczne porządki - domowe trikiDzięki tym kilku domowym trikom sprzątanie domu (i to nie tylko świąteczne porządki), nie będzie przykrym obowiązkiem. Zaoszczędzimy też czas, a dom będzie lśnił czystością. 

  • Odkurzacz rozsiewa po mieszkaniu zapach kurzu? Zastosujmy olejek. Sztyft zapachowy, który neutralizuje zapach kurzu można kupić (za ok. 9 zł) w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Umieszczamy go w pojemniku na worek. Innymi sposobem jest umieszczenie pod workiem do kurzu laski cynamonu lub pokropienie worka kilkoma kroplami olejkami aromatycznego o ulubionym zapachu. Podczas odkurzania dom wypełni się miłą wonią.
  • Jak usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej? Nalewamy do plastikowego woreczka octu, nakładamy go na słuchawkę prysznicową, przywiązujemy gumką i pozostawiamy na noc. Na następny dzień prysznic będzie czysty, bez dużego nakładu pracy.
  • Meble drewniane mają rysy? Natrzyjmy je orzechem włoskim, a staną się niewidoczne.
  • Rdzawe zacieki możemy usunąć coca-colą. Wystarczy wlać ją do wanny, zlewu, toalety i pozostawić na minimum 1 godzinę, po czym spłukać.
  • Dywan odświeżymy posypując go równomiernie sodą. Wystarczy zostawić na noc i rano odkurzyć.
  • Jeśli masz dosyć wycierania podłogi na kolanach? Jest na to rada – kup specjalne mopy na stopy.
  • Kuchenka odzyska swój blask, jeśli nałożymy na nią cienką warstwę wosku samochodowego, a po krótkiej chwili przetrzemy papierowym ręcznikiem.
  • Płytki i glazurę z tłustych plam, pleśni wyczyścimy sokiem z cytryny. Wystarczy spryskać sokiem dane miejsce zostawić na kilka minut i szorować szczoteczką przez chwilę, na koniec zmyć wodą.

Asia

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *