M jak Mrówka

Skrzynki, donice, kosze – w czym trzymać rośliny wiosną

Skrzynki, donice, kosze – w czym trzymać rośliny wiosną

Kwiaty, zioła czy owoce i warzywa na wyciągnięcie ręki są nieocenionym skarbem. Ich widok przynosi nam wiele radości pod warunkiem, że są zadbane i znajdą się w pięknym opakowaniu. Mnie zachwyciły skrzynki, donice i kosze z oferty Tin Tours.

Nawet jeśli mamy tylko niewielki balkon, zadbajmy, by w naszym otoczeniu znalazły się kwitnące rośliny. Początek sezonu niech zainicjują krokusy, hiacynty, sasanki, bratki, puszkinie czy cebulice. Za chwilę przyjdzie czas na pelargonie, lobelie, fuksje oraz moje ukochane zioła i także wiele, wiele innych. Wraz z wyborem roślin powinniśmy pomyśleć, w czym je posadzić. Odpowiednia oprawa to połowa sukcesu w drodze do stworzenia kwitnącego zakątka.

Skrzynki, donice, kosze – w czym trzymać rośliny wiosną

Stawiam na naturalność!

Oddychamy w smogu, obserwujemy wycinki drzew, równocześnie rośnie w nas świadomość, jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu przyroda. Dlatego motto firmy Tin Tours „Żyj w zgodzie z naturą” sprawia, że darzę zaufaniem ich produkty. Są one wykonane z surowców naturalnych lub z materiałów pozyskanych z recyklingu. Szczególnie ujęły mnie drewniane, bezpretensjonalne skrzynki. Dostępne w kilku rozmiarach, z łatwością dopasujemy do nasadzeń i przestrzeni, w której chcemy je ustawić. Trzy wersje kolorystyczne: biała, szara i brązowa sprawiają, że doskonale odnajdą się zarówno w minimalistycznej, klasycznej, jak i rustykalnie zaaranżowanej przestrzeni. To od nas zależy, czy zdecydujemy się na wariant z uchwytem, czy też z wycięciami po bokach. Oba rozwiązania sprawiają, że pojemniki wyglądają ciekawie i są wygodne do przenoszenia.

Skrzynki, donice, kosze – w czym trzymać rośliny wiosną Skrzynki, donice, kosze – w czym trzymać rośliny wiosną

Wiklina zawsze trendy

Ciekawą kompozycję z drewnianymi skrzynkami stworzą wyroby z wikliny. Ja wybrałam wiszące kosze. Tin Tours oferuje je w odcieniach bieli, beżu, szarości, zieleni, brązu oraz czerni. To barwy idealnie komponujące się z zielenią kwiatów oraz ziół czy też małych krzewinek. Ja zamierzam posadzić w nich poziomki oraz kaskadowe surfinie, fuksje i pelargonie – efekt murowany! Kosze w kształcie misy lub stożka dzięki łańcuchom regulowanej długości z łatwością będzie można zawiesić na pożądanej wysokości. Nie obawiam się także zalania podłogi – wnętrze koszy zabezpieczono transparentną folią ochronną, co zapobiega wylewaniu się wody po podlaniu i chroni wiklinę przed uszkodzeniem. Najefektowniej wyglądają zawieszone na podeście wejściowym, balkonie oraz jako ozdoba tarasu.
Doceniam także walory dekoracyjne wykonanych również z wikliny balkonówek, to rodzaj owalnych bądź prostokątnych skrzynek na kwiaty. Ich wnętrze również zostało obszyte transparentną folią ochronną. W zależności od potrzeb aranżacyjnych do wyboru mamy rękodzieło w kolorze białym, beżowym, szarym, zielonym lub brązowym. Dla tych, którzy cenią sobie wiklinę w jej najbardziej surowej wersji, stworzona została owalna balkonówka z niebarwionych pędów wierzby. Kosz ze starannie wyselekcjonowanych wierzbowych gałązek to ozdoba sama w sobie. Można je także wykorzystać choćby do przechowywania owoców czy warzyw.

Skrzynki, donice, kosze – w czym trzymać rośliny wiosną Skrzynki, donice, kosze – w czym trzymać rośliny wiosną Skrzynki, donice, kosze – w czym trzymać rośliny wiosną

Donice kompozytowe Tin Tours

Wykonane z surowców wtórnych, pozyskanych z recyclingu donice docenią wszyscy miłośnicy rozwiązań ekologicznych. Połączenie w odpowiednich proporcjach plastiku, pyłu kamiennego i wiórów drewnianych umożliwia odtworzenie różnych struktur i faktur: drewna, kamienia czy betonu. Donice mają wiele zalet funkcjonalnych: są lekkie, trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Zarówno w słoneczne lato, jak i mroźną zimę możemy je przechowywać na dworze. Nie wymagają żadnej dodatkowej konserwacji. Ich atutem jest również klasyczna, geometryczna forma: do dyspozycji mamy wyroby okrągłe, prostokątne, kwadratowe oraz w kształcie łódki. Ich minimalistyczny, surowy wygląd doskonale podkreśla kolorystyka – są dostępne w odcieniach bieli, szarości, brązu, taupe, terrakoty oraz czerni.

Skrzynki, donice, kosze – w czym trzymać rośliny wiosną Skrzynki, donice, kosze – w czym trzymać rośliny wiosną
Skrzynki, donice, kosze – w czym trzymać rośliny wiosną Skrzynki, donice, kosze – w czym trzymać rośliny wiosną

Część donic wyposażona została w otwory zatkane gumowym korkiem, te które nie mają tego udogodnienia, można samodzielnie nawiercać w dogodnych miejscach.

Niezbędne akcesoria

Donice to połowa sukcesu. Wiele roślin do prawidłowego wzrostu potrzebuje dodatkowego wsparcia. W tym przypadku także możemy liczyć na Tin Tours. Ja korzystam z ich zapinek ogrodniczych, które służą do przypinania pędów pomidorów, papryczek czy innych roślin o delikatnych pędach. Zapewniają pionowy wzrost roślin i chronią je przed złamaniem. Zapinki dostępne są w różnych formach: tasiemek, drutów oraz klipsów. Ich główną rolą jest pomoc w umocowaniu rośliny, zapewnienie im większej stabilności. Druga funkcja zapinek może być bardziej dekoracyjna: bardziej ambitnym ogrodnikom pozwolą stworzyć wymarzone kompozycje florystyczne.

Skrzynki, donice, kosze - w czym trzymać rośliny wiosną Skrzynki, donice, kosze - w czym trzymać rośliny wiosną Skrzynki, donice, kosze - w czym trzymać rośliny wiosną
Skrzynki, donice, kosze - w czym trzymać rośliny wiosną Skrzynki, donice, kosze - w czym trzymać rośliny wiosną Skrzynki, donice, kosze - w czym trzymać rośliny wiosną

Wszystkie akcesoria występują w kolorze zielonym, co pozwala wtopić im się w barwę rośliny. Są odporne na warunki atmosferyczne, bardzo wytrzymałe, więc z pewnością wystarczą nam na wiele lat pielęgnowania ogrodniczej pasji.

Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *