M jak Mrówka

Sauna ogrodowa

Wilgotną jesienią i mroźną zimą doceniamy ciepło sauny. Nie każdy może pozwolić sobie na budowę łaźni w domu, ale jeśli mamy wolną przestrzeń w ogrodzie, warto ją przeznaczyć na model wolno stojący.

Sauna ogrodowaDziś na własnej posesji możemy zbudować dowolny rodzaj sauny. Wystarczy niewielki skrawek terenu. Szybko możemy stać się właścicielem sauny suchej, mokrej, parowej, infrared, solnej, kamiennej, ruskiej bani, biosauny, sauny ziołowej lub modnego caldarium, gdzie aromatoterapia spotyka się z koloroterapią. Przy nich warto ustawić balię do schładzania, a w bardziej ekskluzywnej wersji również zewnętrzne jacuzzi. Sauna ogrodowa może mieć formę małego domku podobnego do narzędziowego lub przyjmować obłe kształty. Do bardzo atrakcyjnych należą sauny typu beczka.

Owalne sauny ogrodowe

Budynek sauny na naszym terenie powinien być nie tylko komfortowy dla osób korzystających z łaźni, ale także estetyczny, by nie szpecił ogrodu. Takie właśnie są modele owalne. Oprócz budowy we własnym zakresie istnieje możliwość kupna gotowej konstrukcji wraz z elektryczną instalacją grzejącą lub paleniskiem na drewno czy brykiety. Gotowe sauny beczki, mogą mieć różne wymiary, a ich piec instalowany bywa z przodu lub tyłu budynku. Dzięki temu wybierzemy konstrukcję idealnie dopasowaną do potrzeb posesji. Znajdziemy proste i nieduże sauny, wystarczające dla małej rodziny lub większe, rozbudowane modele, które mają kilka funkcji, np. łaźnię parową, suchą i infrared. Można też wybrać wersję optymalnie komfortową, czyli z promiennikami sterowanymi zdalnie pilotem.

Sauna ogrodowa Sauna ogrodowa

Atrakcyjny projekt

Sauny beczki mają nie tylko efektowny owalny kształt, który bardzo zdobi ogród, ale także, w przeciwieństwie do prostych modeli, są wyposażone w ciekawe przeszklenia. Dzięki nim możemy podziwiać ogród w trakcie relaksu. Jeśli sauna ma stać w miejscu, gdzie o pełną intymność trudno, wówczas szyby mogą być częściowo nieprzezroczyste, np. z mlecznego szkła. Najczęściej przeszklenia w saunie beczce mają okrągły, pasujący do formy konstrukcji kształt. Jednym z ciekawszych wersji jest model z całą przeszkloną ścianą.

Sauna ogrodowaKonstrukcja sauny ogrodowej

Budynek sauny najczęściej powstaje z sosny lub świerku syberyjskiego. Do bardzo polecanych zalicza się też surowiec pozyskiwany z syberyjskiego cedru. To drewno wytrzymałe i odporne na zmiany temperatury oraz wilgotności.
W środku sauny oprócz pieca znajduje się różnego rodzaju wyposażenie, w tym głównie drewniane ławki i podest podłogowy. Gdy miejsce na to pozwala, instaluje się także wygodne leżanki. Konieczne jest wewnętrzne oświetlenie. Można je rozbudować o źródła światła stosowane w chromoterapii, czyli o kolorowej barwie.

Na postawienie domku saunowego nie trzeba mieć pozwolenia na budowę. Wystarczy fragment przestrzeni w ogrodzie i doprowadzenie mediów. Montaż gotowego budynku i urządzeń nie jest trudny. Wykonamy go we własnym zakresie. Cena wyposażonej sauny waha się mniej więcej od 12000 do 22000 zł. Koszt zależy od wielkości i użytych materiałów.

AHA

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *