M jak Mrówka

Przycisk spłukujący do stelaża podtynkowego – jak dobrać

Przycisk spłukujący do stelaża podtynkowego – jak dobrać

Taki mały detal, a przez kilka nocy spędzał mi sen z powiek. Dlaczego? Panowie, którzy wykańczali moją łazienkę zamontowali stelaż podtynkowy i „popędzili” na kolejną robotę, twierdząc, że bez problemu przycisk się zamontuje. Może i bez, jak się ma odpowiedni lub wie, jaki kupić.

Przycisk spłukujący do stelaża podtynkowego – jak dobrać Przycisk spłukujący do stelaża podtynkowego – jak dobrać

Kolega, który wykonuje poprawki po moich „fachowcach” chciał zamontować właśnie przycisk spłukujący w mojej łazience. Niestety, okazało się, że jest niekompletny i nikt nie wie, gdzie jest do niego ramka. Do czego więc przymocować zewnętrzną, ozdobną część przycisku? Przeszukałam cały dom i składzik, plastikowa ramka zaginęła. Jeszcze się nie denerwowałam, bo pomyślałam, że kupię drugi, ładniejszy przycisk. Najpierw zaskoczyły mnie ceny – powiem szczerze, że jak na taki detal to bardzo wysokie. A potem już całkiem się załamałam, jak dowiedziałam się, że trzeba wiedzieć, jaki ma się zamontowany rodzaj stelaża (chodzi o firmę). A skąd mam wiedzieć? Po prostu nie pamiętałam, bo zestaw podtynkowy zakupiony był jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu w jakieś super promocyjnej cenie i nie przywiązywałam uwagi do producenta.

Przycisk spłukujący do stelaża podtynkowego – jak dobrać  Przycisk spłukujący do stelaża podtynkowego – jak dobrać Przycisk spłukujący do stelaża podtynkowego – jak dobrać

Przycisk spłukujący dobrany do stelaża

Czytałam na forach, oglądałam zdjęcia stelaży. Miałam swojego faworyta – pomógł mi napis modelu na przycisku (dobrze, że zakupiony został ze stelażem). Aby upewnić się w swoich ustaleniach, odkręciłam plastikową ramkę od stelaża i razem z nią oraz „resztką” przycisku udałam się do znanego sklepu budowlano-dekoracyjnego o pomoc – specjaliści powinni wiedzieć, czy moje przypuszczenia, co do modelu stelaża są słuszne. Miałam nadzieję, że pomogą mi także dobrać nowy przycisk. Niestety, panowie (było ich 2) powiedzieli mi to, czego sama się już dowiedziałam, że powinnam wiedzieć, jaki mam stelaż. Ale nie wiem. To oni też nie wiedzą. No trafiło mnie. Wyszłam wściekła, bo przecież nie będę kuła łazienki. Aby ochłonąć, pojechałam do koleżanki. I to był dobry pomysł, bo ona mieszka blisko PSB Mrówka. Postanowiłam spróbować jeszcze raz. Nie pomyliłam się, miły pan (jak zawsze, pomagał mi już nie raz) od razu wiedział, jaki mam stelaż. Pomógł dobrać nowy przycisk i po sprawie. Powiem szczerze, że o wiele ładniejszy, chociaż dużego wyboru nie było, bo mam jakiś stary model. Ale udało się.

Przycisk spłukujący do stelaża podtynkowego – jak dobrać Przycisk spłukujący do stelaża podtynkowego – jak dobrać

Przycisk spłukujący – przestroga!

Zanim wybierzecie stelaż podtynkowy, zorientujcie się, jakie przyciski spłukujące będą do niego odpowiednie. Może się bowiem zdarzyć, że ten który wam się podoba nie będzie pasował do stelaża, nawet jeśli pochodzą od jednego producenta. Najlepiej wybrać takie rozwiązanie podtynkowe, gdzie oferta przycisków do niego pasujących jest duża, gdyż w zawsze bez problemu będziemy mogli zmienić aranżację łazienki.

Asia

 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *