M jak Mrówka

Projektor laserowy w ogrodzie

Projektor laserowy w ogrodzie

Byłam ostatnio u znajomych. Gdy zapadł wieczór, pochwalili się swoim nowym nabytkiem – projektorem laserowym. Ogród został oświetlony kolorowymi iluminacjami. Zrobiło się magicznie i nastrojowo, więc naszą rozmowę kontynuowaliśmy na tarasie.

Projektor laserowy w ogrodzieDuże, świecące ozdoby kojarzą nam się najczęściej z oświetleniem bożonarodzeniowym, kiedy to na budynkach i różnych placach pojawiają się gwiazdki, bombki czy bałwany. Dzisiaj takie iluminacje możemy mieć w swoim ogrodzie i domu, jeśli kupimy właśnie projektor ogrodowy. Ten, który wybrali moi znajomi, oczywiście wzór gwiazdek miał, a ponadto 11 innych – co z dumą zaprezentował mi gospodarz domu. Konfiguracja wyświetlanych motywów była różna, niektóre migotały, inne poruszały, a jeszcze inne zmieniały. Kolorowa gra świateł to doskonały pomysł na nie tylko na oświetlenie ogrodu (alternatywa dla lamp), ale także domu, gdyż większość projektorów może być stosowanych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Moim przyjaciele wybrali takie urządzenie, które może pracować w temperaturze od -25 do 40oC (oczywiście jest ono również wodoodporne), więc spokojnie oświetli niejedną domówkę, na przykład zbliżającą się andrzejkową zabawę. Z przestawieniem projektora nie ma najmniejszego problemu, gdyż wystarczy umieścić go w odpowiednim miejscu i podłączyć do gniazdka. Ponadto regulowany kąt nachylenia sprawia, że można go ustawić w dowolny sposób tak, żeby odpowiednio rozświetlił wybrane przez nas miejsca. Pracą urządzenia steruje się za pomocą pilota zdalnego sterowania. Najczęściej urządzenia wyposażone są w czujnik zmierzchu, który pozwoli na uzyskanie efektu świetlnego wtedy, kiedy będzie najlepiej widoczny.

Projektor laserowy w ogrodzie Projektor laserowy w ogrodzie

Projektor laserowy w ogrodzie Projektor laserowy w ogrodzie

Współczesne dekoracje świetlne i iluminacje wykorzystują nowoczesne, oszczędne diody LED, stanowiąc niekwestionowaną przewagę nad tradycyjnym oświetleniem z żarówkami żarowymi. Do dyspozycji mamy przeróżne projektory – takie które wyświetlają tylko pojedyncze dekoracje, na przykład wyłącznie gwiazdki świąteczne (mogą zastąpić lampki choinkowe), oraz takie, które mają kilkanaście wzorów różnej wielkości. To, jaki projektor wybierzemy zależy jest od naszych preferencji.

Asia

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *