M jak Mrówka

Pastelowa łazienka

Pastelowa łazienka

Gdy wprowadziłam się do nowego mieszkania, wiedziałam, że nie będzie mnie stać na remont i jedynie drobnymi elementami mogę poprawić wygląd wnętrz. Wydawało mi się, że najtrudniej będzie odmienić łazienkę. Okazało się, że dzięki kolorowym akcesoriom, może ona całkowicie zmienić swój charakter!

Pastelowa łazienka Niewielkie zmiany potrafią sprawić, że mieszkanie staje się przytulnym miejscem, w którym chcemy przebywać. Niekoniecznie musimy skuwać kafelki i wymieniać szafki. Mówię to z całkowitym przekonaniem, gdy patrzę na efekt swoich działań. Warto myśleć o detalach, bo to właśnie one odgrywają dużą rolę w odbiorze łazienki. Dla mnie pomocne okazały się propozycje Galicji.

Barwy dla wrażliwych

Wybór kolorów – to jedna z ważniejszych decyzji, jaką musimy podjąć. Czy chcemy ożywić łazienkę, czy trochę ją stonować? Biel, spokojne błękity, beże i szarości są bardziej eleganckie, a jednocześnie bezpretensjonalne. Ja postawiłam na tę drugą opcję, która – jak sądzę – sprawdzi się nie tylko teraz. Toaleta w tych barwach będzie równie ładna za pięć czy dziesięć lat. Stonowane kolory nie oznaczają wcale nudy. Łazienka to dla mnie miejsce relaksujących zabiegów pielęgnacyjnych i odpoczynku po całym dniu pracy, dlatego ta uspokajająca funkcja koloru jest dla mnie wyjątkowo ważna. Szczególnie spodobała mi się linia PASTELLO. Jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się lekko pastelowymi odcieniami. Są ciepłe, radosne, a równocześnie stonowane. Wyciszają i poprawiają koncentrację. W podobnych barwach utrzymana została linia FANCY. Lepiej nie mogłam trafić!

    Pastelowa łazienka  Pastelowa łazienka

Akcesoria pełne stonowanej elegancji

Bardzo lubię ceramiczne dodatki łazienkowe, dlatego nie miałam wątpliwości, co do tego wyboru. W tej kwestii postanowiłam się nie ograniczać i zdecydowałam się  na pełne zestawy. W jednym kolorze i modelu wybrałam dozownik na mydło, kubek na szczoteczki i pastę oraz mydelniczkę dla tych, którzy wolą myć dłonie kostką. Ujęły mnie ich opływowe, proste, ponadczasowe kształty.

Pastelowa łazienka  Pastelowa łazienka  Pastelowa łazienka                             Pastelowa łazienka  Pastelowa łazienka

Z innej, ale zbliżonej kolorystycznie i estetycznie linii FANCY mam szczotkę do w.c., kosz na bieliznę i pojemnik na waciki. Ich fakturę tworzy subtelny deseń w ażurowe kwiaty. Wykonane z tworzywa sztucznego są lekkie i praktyczne, a także łatwe w utrzymaniu czystości.

Pastelowa łazienka  Pastelowa łazienka  Pastelowa łazienka

Pastelowa łazienka  Pastelowa łazienka  Pastelowa łazienka

Pastelowa łazienka

Całość dopełnia dywanik i zasłonka prysznicowa w odcieniach szarości i beżu. Wzory w morskie rozgwiazdy przywołują ciepłe wspomnienia z wakacji. Taką rzeczywistość miło mieć na co dzień. Nie powiem, że zastąpi nam ona wypoczynek na plaży, ale na pewno poprawi nastrój, gdy będziemy rano wstawać i wieczorem kłaść się spać.

Monika

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *