M jak Mrówka

Okno w paski, czyli rolety zebra

Okno w paski, czyli rolety zebra

Wiosna w tym roku jest wyjątkowo słoneczna, lato ma być takie samo, dlatego warto już dziś pomyśleć o przesłonach okiennych, które zagwarantują skuteczne manewrowanie dopływem światła słonecznego do wnętrz naszych domów i mieszkań. Niezawodne w tej roli są rolety dzień-noc, znane także jako zebra lub duo.

O tej porze roku, jak nigdy musimy wielokrotnie w ciągu doby manewrować przesłonami okiennymi – kiedy chcemy, by światło naturalne docierało do wnętrza i wówczas, gdy promienie słoneczne stają się zbyt dokuczliwe. Dla tych, którzy chcą, by do wnętrza docierało tyle światła słonecznego, ile akurat potrzeba w danym momencie, niezastąpione są rolety typu zebra. Łączą one w sobie wszystkie zalety zasłon, firanek i rolet. Rolety dzień i noc – optymalna funkcjonalność Rolety typu zebra należą do rolet zwijanych na wałek, który najczęściej jest schowany w aluminiowej listwie (kasecie) w górnej części okna. W wielu modelach ruch rolety odbywa się po bocznych prowadnicach. Obsługuje się je pociągając za sznurek. Możliwy jest również montaż rolet duo zatrzymywanych w dowolnej pozycji bez użycia sznurków. Pozwalają one na płynne przesuwanie tkaniny i jej ustawienie w wybranej pozycji. Taka konstrukcja przesłony sprawia, że roleta w przeciwieństwie do firanek czy zasłon zawsze przylega do okna i nie łopocze przy przeciągach czy dużym wietrze. Część materiałową rolet dzień i noc tworzy tkanina z wzorem poziomych pasów na przemian przezroczystych lub półprzezroczystych oraz zaciemniających. Dzięki takiej tkaninie można uzyskać bardzo zróżnicowany stopień zaciemnienia i dopływu światła słonecznego do wnętrza. Przesuwanie względem siebie nałożonych podwójnie tkanin daje bowiem niezliczone możliwości ustawienia. Fragmenty nieprzejrzyste skutecznie chronią naszą prywatność, natomiast przez pasy transparentne możemy mieć doskonały widok na otoczenie.  Rolety duo – duet pełen urody Rolety zebra to nie tylko rozwiązanie bardzo praktyczne, ale są również efektowną ozdobą wnętrza. Modny horyzontalny układ pasów tkaniny tworzy efektowny wzór doskonale wpisujący się w estetykę nowoczesnych wnętrz. Naprzemienność transparentnych i nieprzezroczystych pasów dodaje wnętrzom lekkości i energii. Mimo że jednokolorowe, to jednak nie są monotonne, kombinacja przezroczystych i nieprzejrzystych pasów jest bardzo dynamiczna. Najczęściej rolety zebra występują  w wersji monokolorystycznej, bardzo eleganckie są te w odcieniach bieli, do wielu wnętrz pasują także brązowe, beżowe, różowe czy cafe latte. Do pokoju dziecięcego czy dla nastolatka odpowiednie będą rolety trójbarwne, które mogą tworzyć np. pasy zielone, białe i szare połączone transparentną tkaniną.  Ania

O tej porze roku, jak nigdy musimy wielokrotnie w ciągu doby manewrować przesłonami okiennymi – kiedy chcemy, by światło naturalne docierało do wnętrza i wówczas, gdy promienie słoneczne stają się zbyt dokuczliwe. Dla tych, którzy chcą, by do wnętrza docierało tyle światła słonecznego, ile akurat potrzeba w danym momencie, niezastąpione są rolety typu zebra. Łączą one w sobie wszystkie zalety zasłon, firanek i rolet.

Okno w paski, czyli rolety zebra Okno w paski, czyli rolety zebra

Rolety dzień i noc – optymalna funkcjonalność

Rolety typu zebra należą do rolet zwijanych na wałek, który najczęściej jest schowany w aluminiowej listwie (kasecie) w górnej części okna. W wielu modelach ruch rolety odbywa się po bocznych prowadnicach. Obsługuje się je pociągając za sznurek. Możliwy jest również montaż rolet duo zatrzymywanych w dowolnej pozycji bez użycia sznurków. Pozwalają one na płynne przesuwanie tkaniny i jej ustawienie w wybranej pozycji. Taka konstrukcja przesłony sprawia, że roleta w przeciwieństwie do firanek czy zasłon zawsze przylega do okna i nie łopocze przy przeciągach czy dużym wietrze. Część materiałową rolet dzień i noc tworzy tkanina z wzorem poziomych pasów na przemian przezroczystych lub półprzezroczystych oraz zaciemniających. Dzięki takiej tkaninie można uzyskać bardzo zróżnicowany stopień zaciemnienia i dopływu światła słonecznego do wnętrza. Przesuwanie względem siebie nałożonych podwójnie tkanin daje bowiem niezliczone możliwości ustawienia. Fragmenty nieprzejrzyste skutecznie chronią naszą prywatność, natomiast przez pasy transparentne możemy mieć doskonały widok na otoczenie.

Okno w paski, czyli rolety zebra

Rolety duo – duet pełen urody

Rolety zebra to nie tylko rozwiązanie bardzo praktyczne, ale są również efektowną ozdobą wnętrza. Modny horyzontalny układ pasów tkaniny tworzy efektowny wzór doskonale wpisujący się w estetykę nowoczesnych wnętrz. Naprzemienność transparentnych i nieprzezroczystych pasów dodaje wnętrzom lekkości i energii. Mimo że jednokolorowe, to jednak nie są monotonne, kombinacja przezroczystych i nieprzejrzystych pasów jest bardzo dynamiczna. Najczęściej rolety zebra występują w wersji monokolorystycznej, bardzo eleganckie są te w odcieniach bieli, do wielu wnętrz pasują także brązowe, beżowe, różowe czy cafe latte. Do pokoju dziecięcego czy dla nastolatka odpowiednie będą rolety trójbarwne, które mogą tworzyć np. pasy zielone, białe i szare połączone transparentną tkaniną.

Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *