M jak Mrówka

Modne dekoracje wielkanocne

Jak co roku, przed Świętami Wielkiej Nocy, przyglądam się aranżacjom sklepowych witryn i regałów w sklepach z dekoracjami wnętrz, szukając inspiracji do stworzenia wiosennej, ciepłej, wielkanocnej atmosfery we własnym domu. W tym sezonie moją uwagę przykuły następujące trendy, które z pełnym uznaniem polecam wykorzystać jako motywy dekoracji wielkanocnych w Państwa wnętrzach. Ceramiczne zające – dekoracja wielkanocna na dłużej Zające w tym roku zdominowały, moim zdaniem, stoiska ozdób wielkanocnych. Szczególnie przypadły mi do gustu te bardzo oszczędne w formie, jednolite, pozbawione drobnych detali – na dobrą sprawę – imitujące jedynie kształtem sylwetkę zająca. Taka prosta rzeźba fantastycznie komponuje się z różnymi innymi dekoracjami nie koniecznie wiodąc prym. W dobie mody na biel, szarość i zieleń, znajdziemy mnóstwo ceramicznych zająców w bieli, srebrze lub pastelowych, jasnych barwach. Doskonale mogą posłużyć nam jako dekoracja stołów, komód, regałów, ale świetnie też wyglądają na posadzkach, stopniach schodów, progach wejść – szczególnie jeśli dodatkowo atrakcyjnie je oświetlimy. Osobiście bardzo podobają mi się ceramiczne zające zestawione ze szklanym wazonem pełnym tulipanów. Na pewno wykorzystam ten motyw w tym roku do dekoracji wielkanocnej. Sądzę też, że zając pozostanie też na dłużej, bo jego niezobowiązująca forma i neutralna biel sprawiają, że będzie on estetyczną ozdobą nawet po Wielkanocy. Pisanki ażurowe i z motywem koronki Bardzo spodobały mi się w tym roku również koronkowe jaja. Na stoiskach dekoracyjnych znalazłam je w bardzo wielu formach: jako zawieszki i ozdoby stojące, na gałązkach, w koszyczkach, wreszcie jako elementy składowe całych kompozycji. Piękny ażurowy motyw sprawia, że figurka jaja wygląda delikatnie, krucho i niezwykle elegancko. W swoich poszukiwaniach natrafiłam na bardzo efektowną aranżację zastawy stołowej. Składająca się z ceramicznych nakryć z ażurową obwódką imitującą koronkę została udekorowana tekstylnymi pisankami z podobnym koronkowym motywem oraz serwetkami z identycznym naśladującym ażur nadrukiem. Przyznam, że Wielkanoc przy takim stole ma na pewno wyjątkowy smak. Kura – ozdoba z humorem Z roku na rok spostrzegam, że coraz bardziej popularnym motywem dekoracji wielkanocnej staje się, nie jak wcześniej bywało kurczaczek, ale jego mama kura. W tym roku spotkałam sporo różnych nawiązań do postaci kury w wielu dekoracjach. Pojawiały się, podobnie jak zające, jako ceramiczne figury i figurki, ale również jako elementy zdobiące naczynia do serwowania świątecznych potraw, wzory na obrusach i serwetkach. Kura to motyw dowcipny. Warta wykorzystania w aranżacjach z przymrużeniem oka. W moi domu jako element dekoracji wielkanocnych kura ma ugruntowaną pozycję. Bawmy się pomysłami, szukajmy ciekawych rozwiązań, zaprośmy wiosnę i radosny nastrój na Wielkanoc do naszych domów. Dominika

Jak co roku, przed Świętami Wielkiej Nocy, przyglądam się aranżacjom sklepowych witryn i regałów w sklepach z dekoracjami wnętrz, szukając inspiracji do stworzenia wiosennej, ciepłej, wielkanocnej atmosfery we własnym domu. W tym sezonie moją uwagę przykuły następujące trendy, które z pełnym uznaniem polecam wykorzystać jako motywy dekoracji wielkanocnych w Państwa wnętrzach.
Ceramiczne zające – dekoracja wielkanocna na dłużej
Zające w tym roku zdominowały, moim zdaniem, stoiska ozdób wielkanocnych. Szczególnie przypadły mi do gustu te bardzo oszczędne w formie, jednolite, pozbawione drobnych detali – na dobrą sprawę – imitujące jedynie kształtem sylwetkę zająca.
Taka prosta rzeźba fantastycznie komponuje się z różnymi innymi dekoracjami nie koniecznie wiodąc prym. W dobie mody na biel, szarość i zieleń, znajdziemy mnóstwo ceramicznych zająców w bieli, srebrze lub pastelowych, jasnych barwach. Doskonale mogą posłużyć nam jako dekoracja stołów, komód, regałów, ale świetnie też wyglądają na posadzkach, stopniach schodów, progach wejść – szczególnie jeśli dodatkowo atrakcyjnie je oświetlimy.
Osobiście bardzo podobają mi się ceramiczne zające zestawione ze szklanym wazonem pełnym tulipanów. Na pewno wykorzystam ten motyw w tym roku do dekoracji wielkanocnej. Sądzę też, że zając pozostanie też na dłużej, bo jego niezobowiązująca forma i neutralna biel sprawiają, że będzie on estetyczną ozdobą nawet po Wielkanocy.

Pisanki ażurowe i z motywem koronki
Bardzo spodobały mi się w tym roku również koronkowe jaja. Na stoiskach dekoracyjnych znalazłam je w bardzo wielu formach: jako zawieszki i ozdoby stojące, na gałązkach, w koszyczkach, wreszcie jako elementy składowe całych kompozycji. Piękny ażurowy motyw sprawia, że figurka jaja wygląda delikatnie, krucho i niezwykle elegancko. W swoich poszukiwaniach natrafiłam na bardzo efektowną aranżację zastawy stołowej. Składająca się z ceramicznych nakryć z ażurową obwódką imitującą koronkę została udekorowana tekstylnymi pisankami z podobnym koronkowym motywem oraz serwetkami z identycznym naśladującym ażur nadrukiem. Przyznam, że Wielkanoc przy takim stole ma na pewno wyjątkowy smak.

Kura – ozdoba z humorem
Z roku na rok spostrzegam, że coraz bardziej popularnym motywem dekoracji wielkanocnej staje się, nie jak wcześniej bywało kurczaczek, ale jego mama kura. W tym roku spotkałam sporo różnych nawiązań do postaci kury w wielu dekoracjach. Pojawiały się, podobnie jak zające, jako ceramiczne figury i figurki, ale również jako elementy zdobiące naczynia do serwowania świątecznych potraw, wzory na obrusach i serwetkach. Kura to motyw dowcipny. Warta wykorzystania w aranżacjach z przymrużeniem oka. W moi domu jako element dekoracji wielkanocnych kura ma ugruntowaną pozycję.
Bawmy się pomysłami, szukajmy ciekawych rozwiązań, zaprośmy wiosnę i radosny nastrój na Wielkanoc do naszych domów.
Dominika

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *