M jak Mrówka

Meble modułowe na balkon

Meble modułowe na balkon

Dla posiadaczy mieszkań taras to dodatkowa przestrzeń, którą można zaaranżować jako letni pokój. Jednak kiedy kupiłam mieszkanie, okazało się, że nie bardzo wiem, jak to miejsce zagospodarować. Z ratunkiem przyszły meble modułowe.

Niełatwo jest stworzyć taką przestrzeń na tarasie, która będzie jednocześnie letnim salonem, jadalnią, kącikiem wypoczynkowym i ogrodem pełnym zieleni. Na szczęście w sklepach widać coraz więcej przyjaznych rozwiązań. Postanowiłam przyjrzeć się meblom modułowym, okazało się, że mogą one odgrywać wiele ról.

Meble modułowe na balkon

Tworzymy zestawy

Zestawy modułowe mają tę wielką zaletę, że ich elementy można ze sobą dowolnie komponować, w zależności od tego, ile osób i w jakich warunkach chcemy pomieścić. Moduły układają się w dużą kanapę narożną dla gości, osobny fotel, na którym można się usadowić z lekturą czy łóżko – spanie na świeżym powietrzu to w końcu czysta przyjemność. Stolik jednym ruchem można zamienić w wygodny puf czy podnóżek. Jak widzimy jeden zestaw pełni wiele funkcji, dzięki czemu wygodna kanapa w minutę przeobraża się w fotel ze stolikiem, który jednocześnie odgrywa rolę schowka. Dla mnie to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie że w razie potrzeby jeden moduł mogę rozdzielić. Sama zdecyduję się pewnie na najmniejszy komplet – narożnik złożony z dwóch modułów, który w razie potrzeby rozbuduję o kolejne elementy. Wiele mebli modułowych wyposażone jest w dodatkowe udogodnienia, takie jak półeczka na książki, skrytka, regulowane oparcie czy składany dach nad kanapą. Dostępne są też elementy, w które wbudowano głośniki czy wejście USB. W zestawach znajdują się złączki spinające pojedyncze części, które stabilizują złożoną całość.

Meble modułowe na balkon

Moda na technorattan

Zazwyczaj modułowe elementy wyposażenia balkonu czy tarasu wykonane są z technorattanu. To bardzo lekki materiał odporny na działanie czynników atmosferycznych i promieniowanie UV. Wykonane z niego meble możemy trzymać na zewnątrz przez cały rok, co dla właścicieli balkonów i tarasów jest znacznym ułatwieniem. Na technorattanie nie widać upływu lat. Nie wymaga konserwacji, warto jedynie co sezon przetrzeć plecionkę wilgotną ściereczką. Poduszki na siedziskach i oparciach producenci pokrywają wodoodporną tkaniną, która chroni je przed zniszczeniem. Z reguły meble z technorattanu znajdziemy w odcieniach brązu, szarości, beżu i czerni. Dzięki tym kolorom i nowoczesnemu designowi meble wyglądają nowocześnie i bezpretensjonalnie. Myślę, że jeden z modułów (podnóżek) mogłabym trzymać nawet w domu, szczególnie latem, gdy okna balkonowe są przez cały dzień otwarte. W ten sposób powiększam mieszkanie o dodatkowy metraż i korzystam z tych krótkich chwil, kiedy na dworze jest tak pięknie.

Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *