M jak Mrówka

Lustra w domu

Lustra w domu

Chociaż z wiekiem coraz częściej mój widok w lustrze mnie zaskakuje mało pozytywnie, to jednak bardzo je lubię – lustra są bowiem doskonałym elementem służącym „podrasowaniu” wnętrz. Sprawdź, gdzie są konieczne ze względów użytkowych, a kiedy warto je wykorzystać do aranżacyjnych trików?

Są niezbędne w łazience, warto też by znalazło się dla nich miejsce w przedpokoju. Ich obecność jest także uzasadniona w sypialni czy garderobie. Jednak coraz częściej doceniamy nie tylko funkcjonalność luster, ale również walory estetyczne, dlatego każdy z nas chętnie ich używa w aranżacji wnętrz.

Lustra w domu Lustra w domu
Lustra w domu Lustra w domu
Wygodnie z lustrem, czyli gdzie powinno się zamontować lustro?

Oczywiście musi się ono znaleźć w łazience. Bez niego nie odbędą się żadne czynności pielęgnacyjne – golenie twarzy, makijaż i demakijaż, układanie fryzury i wiele innych. Z tych względów lustro w łazience powinno być bardzo dobrze doświetlone, dlatego oświetlenie łazienki nie może się sprowadzać do światła ogólnego usytuowanego na suficie. Lustro najlepiej doświetlić kinkietami rozmieszczonymi po jego bokach. W łazience istotna jest także wysokość na jakiej zamocujemy lustro – najlepiej, by jego dolna krawędź znajdowała się na wysokości ok. 20 cm nad umywalką. Lustro powinno się także znaleźć w przedpokoju, tu bowiem oceniamy swój wygląd tuż przed wyjściem z domu, dlatego w strefie wyjścia najlepiej zamontować długie lustro, które umożliwi nam podgląd całej sylwetki. Wygodzie będzie również służyło lustro w sypialni, które pozwoli nam ocenić swój wygląd podczas codziennego ubierania się. Zarówno w sypialni, jak i przedpokoju dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie szafy z lustrzanym frontem – duże tafle luster nie tylko pozwolą na całościowe spojrzenie na siebie, ale też doskonale powiększą optycznie wnętrza. Takie rozwiązanie należy jednak do kosztownych.

Lustra w domu Lustra w domu
Lustra w domu Lustra w domu

Lustro na rzecz estetyki wnętrz

Dzisiaj wszyscy dążymy do tego, by wnętrza naszych domów były jasne i przestronne. Doskonałym sposobem na ich powiększenie jest montaż luster. W zasadzie nie ma ograniczeń co do miejsc ich zawieszenia. Dodadzą głębi i światła wąskiemu korytarzowi, przedpokojowi, klatce schodowej czy niewielkiej łazience bez okna. W tych pomieszczeniach warto zdecydować się na montaż dużych luster. Dobrym rozwiązaniem jest ich przyklejenie do ściany, co szczególnie warto zastosować w łazience, gdzie możemy zaoszczędzić w ten sposób na płytkach ceramicznych lub innych okładzinach ściennych. Warto również zamontować lustro w salonie, na przykład nad kanapą lub komodą. Pamiętajmy, by w lustrze odbijały się atrakcyjne elementy wyposażenia – piękne kwiaty, szklane i porcelanowe akcesoria czy obrazy. Nie sytuujmy ich natomiast naprzeciwko kanapy, łóżka czy stołu, dzięki temu zapobiegniemy „dodatkowej obecności” osób, które będą się w lustrze odbijać.

Lustra w domu Lustra w domu
Lustra w domu Lustra w domu 
Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *