M jak Mrówka

Kolorowe baterie kuchenne

Kolorowe baterie kuchenne

Baterie zlewozmywakowe muszą być nie tylko funkcjonalne, równie ważna jest ich estetyka. Chcemy, by zdobiły wnętrze, dopełniały jego aranżację lub nadawały mu charakter. Tym zadaniom z pewnością sprostają baterie z kolorowymi wylewkami.

Kolorowe baterie kuchenne

Kolorowe baterie kuchenneKuchnia niezależnie od tego, czy została otwarta na inne pomieszczenia, czy też jest zamknięta stała się dzisiaj pomieszczeniem, do którego urządzenia przywiązujemy coraz większą wagę. Dbamy nie tylko o dobór efektownych okładzin ściennych i podłogowych czy też sprzętów, równie istotne są detale. To one świadczą o dopracowaniu aranżacji i budują klimat kuchni. Do takich elementów z pewnością można zaliczyć baterie. Obecnie bez problemu możemy dobrać baterię do najbardziej wyszukanej aranżacji wnętrza. Ich wylewki mogą być wykonane z kompozytów granitowych, ceramiki, chętnie stosuje się także kolorowe osłony silikonowe.

Kolorowe baterie kuchenne Kolorowe baterie kuchenne
Kolorowe baterie kuchenne Kolorowe baterie kuchenne

Czerń i biel – eleganckie baterie

Baterie z wylewką w odcieniach czerni czy grafitu oraz bieli proponuje coraz więcej producentów. Uniwersalne barwy, takie jak czerń i biel sprawdzą się w kuchniach klasycznych oraz nowoczesnych, choćby utrzymanych w stylu minimalistycznym. To kolorystyka dominująca w tego typu aranżacjach. Będą doskonałym dopełnieniem modnych wnętrz monokolorystycznych, szczególnie warto je użyć w białych lub ciemnych kuchniach, w których zastosowano zlewozmywak w zbliżonych barwach. Baterie mogą mieć wylewki w całości w odcieniu bieli lub czerni, występują także w połączeniu z chromem.

Kolorowe baterie kuchenne Kolorowe baterie kuchenne Kolorowe baterie kuchenne Kolorowe baterie kuchenne Kolorowe baterie kuchenne Kolorowe baterie kuchenne

Wiwat kolor!

Jednak coraz częściej oczekujemy rozwiązań bardziej nieszablonowych. Takie potrzeby zaspokoją baterie w żywych, soczystych kolorach – żółtym, czerwonym, niebieskim czy limonkowym. Oryginalnej kolorystyce towarzyszy ciekawy kształt. To wyroby z wysoką wylewką w kształcie inspirowanym literą U. Ich użycie ożywi kuchnię i doda aranżacji wyrazistości. Do znacznie bardziej stonowanych i uniwersalnych można zaliczyć kolorowe baterie z kompozytów granitowych w odcieniach beżu, brązu czy kremowym. Są one idealnym dopełnieniem kompozytowych zlewozmywaków, często występują w tych samych kolekcjach.

Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *