M jak Mrówka

Kalendarz adwentowy – atrakcyjny dla dorosłych i dla dzieci

Kalendarz adwentowy – atrakcyjny dla dorosłych i dla dzieci

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie, przez cały grudzień dzieci mogą odliczać dni korzystając z adwentowego kalendarza. Chociaż w sklepach znajdziemy gotowe, efektowne, głównie wypełnione czekoladkami adwentowe kalendarze, warto przygotować samodzielnie, taki, który przy okazji nada naszemu wnętrzu nieco dekoracji i świątecznego nastroju.

Kalendarz adwentowy – atrakcyjny dla dorosłych i dla dzieci

Adwentowy kalendarz to 24 ponumerowanych okienek o ozdobnym charakterze, przedstawiających motywy nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia. W każdym z nich mieści się jakaś niespodzianka, zwykle czekoladka w formie bombki, dzwonka, aniołka etc. Każdego dnia grudnia – stosownie do oznaczenia numerem – można otworzyć jedno okienko i zabrać z niego przygotowaną tam niespodziankę. Rolą kalendarza adwentowego było przypominanie o zbliżającym się wyjątkowym wydarzeniu – narodzinach Jezusa.

Kalendarz adwentowy – atrakcyjny dla dorosłych i dla dzieci

Dziś kalendarze adwentowe to głównie radość dla najmłodszych. Przygotowując zatem samodzielnie taką dekorację, warto zadbać, aby miała ona jakiś pomysł i nie ograniczała się jedynie do słodkości.

Jak wykonać kalendarz adwentowy?

Na stoiskach z dodatkami dekoracyjnymi, pasmanterią i tekstyliami znajdziemy mnóstwo atrakcyjnych produktów, które pozwolą nam na wykonanie pomysłowego kalendarza adwentowego. Od charakteru wnętrza, a także naszej pomysłowości i gustu zależy jaki rodzaj tej świątecznej dekoracji zaproponujemy. Ważne, żeby wpisał się w aranżację wnętrza i dodał bożonarodzeniowego klimatu.

Kalendarz adwentowy – atrakcyjny dla dorosłych i dla dzieci

Bardzo atrakcyjne będą te kalendarze, które stanowią jednocześnie ozdobą ścienną.Rozejrzyjmy się zatem na stoiskach z akcesoriami do dekoracji wnętrz i ruszajmy na zakupy.

Do przygotowania samodzielnie kalendarza adwentowego przydadzą nam się:

  • gotowe zawieszki ścienne, które możemy wzbogacić o własne dodatki,
  • dekoracyjne ozdoby gotowe (wiklinowe serca, drewniane szablony, niewielkie bombki),
  • taśmy i sznurki jutowe (zwykłe lub te o dekoracyjnym charakterze),
  • naklejki z motywami świątecznymi,
  • koperty, woreczki, pudełka prezentowe,
  • wstążki z nadrukami świątecznymi,
  • papier ozdobny i prezentowy.

Ozdobne zawieszki odpowiednio wyposażone w kopertki, woreczki, pudełeczka mogą zawierać w środku różne niespodzianki nie tylko słodycze. Możemy tam ukryć naklejki, drobne maskotki, przypinki, niewielkie zabawki. Pomysłowo jeśli poza przyjemna niespodzianką dołączymy jakąś zgadywankę, nietrudne zadanie, ciekawostkę związaną ze Świętami. Nasz adwentowy kalendarz będzie miał wtedy także charakter edukacyjny.

autor tekstu: Dominika
zdjęcia: AdobeStock, pixabay.com, Tin Tours, Hannamar

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *