M jak Mrówka

Jonizator powietrza – czyste powietrze

Jonizator powietrza – w trosce o zdrowie

Mój siostrzeniec kupił jonizator samochodowy, twierdząc, że jest on mu niezbędny, gdyż bardzo dużo czasu spędza w aucie, a przecież zdrowie jest najważniejsze. Adam był tak przekonujący, że w moim także domu także pojawił się jonizator. Nawet dwa.

Jonizator powietrza – w trosce o zdrowieJonizator powietrza to urządzenie, które oczyszcza powietrze z jonów dodatnich. Powstają one, gdy w pomieszczeniu znajdują się urządzenia podłączone do prądu (a chyba w dzisiejszych czasach nie ma pomieszczenia bez takich urządzeń). Komputer, telewizor, kuchenka mikrofalowa, pralka oraz szereg innych sprzętów elektronicznych w mniejszym lub większym stopniu wytwarza promieniowanie magnetyczne. Gdy urządzeń jest ich dużo, pomieszczenie przepełnione jest jonami dodatnimi, a nasz organizm odczuwa ich obecność. Niestety jony dodatnie nie działają korzystnie na nasze zdrowie, gdyż przyciągają kurz, grzyby, wirusy, bakterie, a także wiele innych alergenów. A my to codzienne wdychamy. Jak więc oczyścić powietrze? Dobrym sposobem jest kupno właśnie jonizatora powietrza. Wytwarza on jony ujemne, które oczyszczają powietrze. W nasyconym nimi powietrzu drobnoustroje opadają na ziemię, zamiast trafiać do naszych płuc, poprawiając tym samym nasze zdrowie i samopoczucie.

Jonizator powietrza – jaki wybrać?

W obecnych czasach jest ogromny wybór jonizatorów. Możemy wybierać wśród jonizatorów klasycznych ostrzowych lub termoemisyjnych. Ja wybrałam ten drugi model. Chociaż dłużej trwa jego uruchomienie, to produkowane przez niego jony są cięższe, a co się z tym bezpośrednio wiąże także trwalsze. Nie emituje też ozonu, a jony przez niego wytwarzane zbliżone są do naturalnych. Nie będę ukrywać, że skusiła mnie promocja – kupując akurat ten jonizator w prezencie dostałam jonizator komputerowy, którym zaopiekował się mój syn.

Trochę obawiałam się, że nie będę umiała obsługiwać jonizatora, ale obsługa panelu jest bardzo intuicyjna. Możemy również kupić jonizator, który włącza się i wyłącza przyciskiem, a także taki, który ma kilka trybów pracy oraz timery pozwalające na ustawienie czasu prac. Na rynku dostępne są też urządzenia, które nie tylko oczyszczają powietrze, ale także je nawilżają.

Zalety jonizatora powietrza

Jonizatory powietrza wytwarzają życiodajne jony ujemne, oczyszczając powietrze z alergenów i zanieczyszczeń, a także odświeżając je, likwidując przykre zapachy, np. dymu papierosowego. Ja już po kilku dniach od stosowania jonizatora zauważyłam, że lepiej mi się oddycha, oczy tak nie pieką (dużo pracuję w domu i na dodatek przy komputerze) i nie jestem tak zmęczona. Producenci jonizatorów twierdzą także, że ich stosowanie likwiduje szereg alergii, bóle głowy, migreny, infekcje dróg oddechowych, problemy z zatokami, zasypianiem, nerwowość i rozdrażnienie.

Asia

 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *