M jak Mrówka

Jak przechowywać talerze w szufladach

Jak przechowywać talerze w szufladach

Dobierając szafki kuchenne, usłyszałam od swoich bardziej doświadczonych koleżanek: jak najwięcej szuflad. Kierując się tą zasadą tak właśnie zrobiłam, gdyż również jestem przekonana, że szuflady to optymalna opcja. Niestety, kiedy włożyłam do nich talerze, to trochę byłam niezadowolona, gdyż naczynia po prostu „latały”. Postanowiłam dowiedzieć się, jak temu zaradzić.

Przechowywanie talerzy w szufladach to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ po wysunięciu są one widoczne i „pod ręką”. Pamiętajmy, że w zależności od tego, jakie posiadamy talerze oraz czy chcemy je przechowywać w pionie czy w poziomie należy dobrać wysokość szuflady. Standardowa wysokość frontu szuflady to 28 cm. Zwróćmy uwagę również na mechanizm – wybierzmy taki o podwyższonym udźwigu, najlepiej do 50 kg. Jak więc bezpiecznie i w porządku przechowywać talerze.

Stojaki na talerze

Jak przechowywać talerze w szufladach Jak przechowywać talerze w szufladach

Stojaki na talerze drewniane, jak i plastikowe zajmują niewiele miejsca oraz umożliwiają łatwe wyjęcie naczyń, gdyż stoją one bokiem, jeden za drugim – podobnie jak w zmywarce. Stojaki możemy również wykorzystać do przechowywania w porządku pokrywek na garnki.

Uchwyty na talerze

Jak przechowywać talerze w szufladach Jak przechowywać talerze w szufladach

Uchwyty pozwalają na utrzymanie w „ryzach” nawet 12 talerzy. Ich średnica jest regulowana od 18 do 31 cm. Zabezpieczają naczynia przed rozbiciem oraz przesuwaniem, a dzięki znajdującym się z boku uchwytom, wszystkie naczynia można jednocześnie przenieść na stół lub do ogrodu.

Maty antypoślizgowe do szuflad

Jak przechowywać talerze w szufladach Jak przechowywać talerze w szufladach

Aby zabezpieczyć talerze umieszczone w szufladzie przed zniszczeniem, możemy również wykorzystać matę z filcu lub tworzywa. Nie tylko zapobiegnie przemieszczaniu się talerzy, ale także zapewni odpowiednią amortyzację. Powiem szczerze, że jest to jedna z najtańszych opcji i właśnie na nią się zdecydowałam. Jak się nie sprawdzi, to wymyślę coś innego.

Specjalne wkłady do szuflad

Jak przechowywać talerze w szufladach Jak przechowywać talerze w szufladach

Wykonane z drewna lub specjalnych, wytrzymałych tworzyw pozwalają na optymalne wykorzystanie szuflad i pozwalają w przejrzysty sposób pogrupować naczynia według ich wielkości lub przeznaczenia.

Asia

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *