M jak Mrówka

Jak ocieplić budę dla psa?

Jak ocieplić budę dla psa?

Zdarza się bardzo często, że pies mieszka w budzie. Przed zimą nie zapomnijmy o swoim pupilu i ocieplmy jego legowisko.

Jak ocieplić budę dla psa?

By nasz pies nie marzł zimą, zadbajmy o jego budę. Jeśli kupujemy nową, najlepiej wybierzmy model z impregnowanego drewna z ociepleniem, na przykład wewnętrzną izolacją styropianową. W budzie będzie psu ciepło, jeśli nie będzie ona zbyt dużych rozmiarów. Możemy również kupić do budy, w której nasz pupil już mieszka, gotową matę izolującą z wypełnieniem. Jej sprawne zamontowanie ułatwiają specjalne rzepy. Buda powinna mieć także drzwiczki zapobiegające nawiewaniu do niej śniegu.

Możemy także pokusić się o ocieplenie budy, stosując klasyczny system ocieplenia ścian. Najpierw trzeba zagruntować podłoże, które powinno być czyste, bez śladów korozji biologicznej. Należy usunąć także stare odspajające się powłoki, na przykład lakier lub farbę. Do ocieplenia najlepiej użyć płyt styropianowych o podwyższonej izolacyjności lub płyt XPS. Trzeba je przykleić do ścian budy, stosując na przykład klej mineralny lub poliuretanowy używany w systemach ociepleń. Powierzchnię styropianu zabezpieczamy klejem mineralnym na siatce. W narożnikach i przy otworze wejściowym warto zastosować kątowniki. Tak ocieploną budę wykańczamy tynkiem lub farbą akrylową. Ważne jest również ocieplenie podłogi, można użyć na przykład twardej płyty styropianowej, którą przyklejamy do zewnętrznej płaszczyzny podłogi, tak by oddzielić ją od gruntu. Dodatkowo można zastosować twardą płytę OSB.

Ponadto warto psu zapewnić komfortowe legowisko z grubą i miękką tapicerką z włókien silikonowych, która jest odporna na wilgoć oraz wytrzymała na drapanie.

Monika

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

mjakmrowka