M jak Mrówka

Huśtawka w sam raz na lato!

Huśtawka w sam raz na lato!

Letni pogodny dzień w ogrodzie to zwykle czas, który możemy wykorzystać na wypoczynek. W błogi stan z powodzeniem wprowadzi nas beztroskie kołysanie, dlatego już dziś pomyślmy, czy na naszej posesji nie znajdzie się miejsce na prostą huśtawkę, bujany fotel, czy wręcz kołyszącą się „kanapę”.

Huśtawka w sam raz na lato! Huśtawka w sam raz na lato!

Huśtawka w sam raz na lato! Huśtawka w sam raz na lato!

Dla chcącego, nic trudnego – jak zrobić huśtawkę

Prostą huśtawkę możemy wykonać własnoręcznie. W sklepach budowlanych znajdziemy cały komplet przydatnych akcesoriów na ten cel. Najważniejsze to wytrzymała lina, o odpowiedniej grubości i elastyczności – przy jej opisie znajdziemy informacje do jakich obciążeń jest zalecana. W drugiej kolejności trzeba wybrać materiał na siedzisko. Najprościej jeśli będzie to kawałek oszlifowanej i polakierowanej deski. Jeśli jesteśmy kreatywni, równie dobrze sprawdzi się siedzisko „starego” taboretu czy gumowa opona. Mocowanie liny z siedziskiem musi być wytrzymałe oraz odporne na tarcie. Własnoręcznie wykonaną huśtawkę możemy przymocować do mocnej gałęzi drzewa, drążka lub (odpowiednich do tego celu) haków. Taka prosta huśtawka ucieszy szczególnie nasze dzieci.

Huśtawka w sam raz na lato! Huśtawka w sam raz na lato!

Huśtawka w sam raz na lato! Huśtawka w sam raz na lato!

Gotowa huśtawka ze stelażem

Na stoiskach z meblami ogrodowymi huśtawki są już częstym gościem. To dobre rozwiązanie dla osób, które lubią wypoczynek na świeżym powietrzu. Gotowa drewniana lub stalowa rama utrzymuje kanapę z możliwością kołysania. Kanapa ma zwykle zdejmowane pokrycie, co umożliwia schowanie go przed deszczem oraz posezonowe pranie. Huśtawki wyposażone są często w regulowany baldachim chroniący przed słońcem oraz możliwość rozłożenia na płasko siedziska, co pozwala uciąć sobie bezpieczną drzemkę. Jest to wygodne rozwiązanie do dużych przestrzeni ogrodowych lub na obszerne tarasy.

Huśtawka w sam raz na lato! Huśtawka w sam raz na lato!

 Huśtawka w sam raz na lato! Huśtawka w sam raz na lato!

Huśtawka jak gniazdko

Bardzo efektowne, a jednocześnie pozwalające uprzyjemnić sobie czas relaksu w ogrodzie i na tarasie są plecione fotele w kształcie „pół jaja” podwieszone albo do płyty balkonu tworzącego zadaszenie, albo zawieszone na własnym mobilnym stelażu, do kupienia w komplecie. Takie bujane fotele wyposażone są zwykle w miękkie siedzisko, ale możemy je wymościć wedle własnego uznania, komponując np. z innymi elementami wystroju tarasu czy balkonu. Forma łezki pozwala stworzyć poczucie intymności, a delikatne kołysanie uspakaja i wzmacnia efekt odpoczynku. To idealne miejsce, by zagnieździć się w nim z ulubioną lekturą.

Huśtawka w sam raz na lato! Huśtawka w sam raz na lato!

 Huśtawka w sam raz na lato! Huśtawka w sam raz na lato!

Fotel bujany

A kiedy brakuje nam weny lub możliwości, nie mamy dużo miejsca i nie bardzo chcemy inwestować, do błogiego kołysania na świeżym powietrzu wystarczy bujany fotel. Coraz większy wybór pozwoli dobrać nam wielkość, kształt oraz materiał z jakiego jest wykonany – stosowny do wystroju naszego balkonu czy tarasu.

Cieszmy się latem, pogodą i świeżym powietrzem, korzystajmy z możliwości i spróbujmy pobujać w południe, skorzystać z ciepłego wieczoru i ukołysać przed snem.

Dominika

 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

1 komentarzSkomentuj

  • Widziałam Wasze huśtawki w Mrówce 🙂 są rewelacyjne 🙂 śmiałyśmy się z córką, że zastosujemy w domu i zamontujemy na suficie 😀 huśtawka to takie wyposażenie ogrodu, które cieszy i dzieci i nas dorosłych, huśtanie sprawia, że się uspokajamy 🙂 fajna sprawa 🙂

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *