M jak Mrówka

Czas na pierniczki – wykrawaczki do pierników Galicja

Czas na pierniczki – wykrawaczki do pierników Galicja

Święta Bożego Narodzenia odbieramy wszystkimi zmysłami. Wzruszają nas nie tylko w wymiarze duchowym, ich wyjątkowość podkreślamy także niecodziennymi wypiekami. Tylko wtedy cały dom pachnie cynamonem i piernikami. Najlepiej zróbmy je sami – ich wykonanie ułatwią nam akcesoria Galicji – wykrawaczki do ciastek oraz silikonowa stolnica i wałek.

Trudno wyobrazić sobie okres świąteczny bez choinki, kolęd, świec, sztucznych ogni, ale równie ważna dla stworzenia świątecznego klimatu jest odpowiednie menu. To właśnie przed Bożym Narodzeniem dom wypełnia zapach kapusty z grzybami, smażonego karpia czy kompotu z suszonych owoców. Wśród nich nie może zabraknąć woni pieczonego makowca, sernika i piernika. W przeciwieństwie do innych zapachów – piernikowy, u wszystkich budzi pozytywne skojarzenia z dzieciństwem, poczuciem bezpieczeństwa jakie daje dom – miejsce, które nawet u zatwardziałych singli w tych dniach jest ważne. Pieczmy więc pierniczki! To wielka przyjemność, szczególnie jeśli wykorzystamy wykrawaczki do pierników. Ja co roku robię je razem z dziećmi i chociaż są już dorosłe, to jednak z przyjemnością wchodzą (razem ze mną) w role bawiących się foremkami maluchów.

Czas na pierniczki – wykrawaczki do pierników Galicja Czas na pierniczki – wykrawaczki do pierników Galicja

Piernikowa tradycja

Piernik to ciasto typowe dla Bożego Narodzenia. Ja piekę go w formie drobnych pierniczków. Dlaczego? Bo ich wykonanie traktuję jako zabawę. Tak się utarło od dzieciństwa moich pociech. Wszystkie mamy wiedzą jak trudno przygotować Święta, gdy dzieci są małe i ich aktywność wymaga okiełznania. Pieczenie pierników było dobrym sposobem na pożyteczne wykorzystanie energii bliźniaków i młodszej siostry. 25 lat temu nie było to łatwe, brakowało odpowiednich foremek do wykrawania pierników czy innych akcesoriów kuchennych. Dzisiaj organizacja wypieku pierników jest znacznie łatwiejsza. Wszystko mam pod ręką: sitko do przesiewania mąki, praktyczną nieślizgającą się po podłożu stolnicę silikonową, która po zwinięciu zajmuje mało miejsca w szafce, a także silikonowy wałek, do którego nie przykleja się ciasto, no a przede wszystkim specjalne wykrawaczki, które nadają moim pierniczkom wyjątkową formę!

Czas na pierniczki – wykrawaczki do pierników Galicja Czas na pierniczki – wykrawaczki do pierników Galicja

Czas na pierniczki – wykrawaczki do pierników Galicja Czas na pierniczki – wykrawaczki do pierników Galicja

Efektowne wykrawacze do pierników Galicja

Dziś foremek do wykrawania ciastek na rynku jest dużo, dlaczego więc wybrałam wykrawaczki Galicji? Spójrzcie sami, chociaż ich forma operuje kształtami typowymi dla pierników, to jednak są one wyjątkowe. Dopracowane w każdym szczególe – na choince widać zawieszone bombki i świeczki, aniołek wzrusza pięknym serduszkiem, także gwiazdka jest inna niż wszystkie. Jednak moim faworytem jest „ciastek” (kto go nie pamięta ze „Shreka”?). Mój jest bardzo wierny oryginałowi – ma guziczki, muchę, a nawet skarpetki. Dla dzieci w wieku przedszkolnym każdy detal ma znaczenie! Wykrawaczki są wykonane ze stali nierdzewnej, co sprawia, że nadają rozwałkowanej masie idealnie równą formę. Gotowe, ale jeszcze surowe pierniczki przed pieczeniem na blasze posmarowanej masłem lub wyłożonej specjalnym papierem, ozdabiam kryształkami cukru albo kawałkami orzechów włoskich czy płatkami migdałów. Te, które wieszamy na choince, po upieczeniu polewam kolorowym lukrem i ozdabiam czekoladowymi „cekinami”. Są piękne, a jak smakują!

Ania W. 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *