M jak Mrówka

Ciepła buda dla psa

Ciepła buda dla psa

Jak donoszą ostatnie prognozy pogody czeka nas zima 30-lecia. Zadbajmy więc o naszych pupili i zapewnijmy im ciepłe oraz wygodne legowisko.

Zdarza się, że pies mieszka w budzie. Przyda mu się, a także zwierzęciu przebywającemu bardzo często na świeżym powietrzu bezpieczny kąt. Ciepła buda dla psa to konieczność!

Ciepła buda dla psa – gotowe rozwiązania

Jeśli kupujemy nową budę dla psa, najlepiej wybierzmy model z impregnowanego drewna z ociepleniem, na przykład wewnętrzną izolacją styropianową. W budzie będzie psu ciepło, jeśli nie będzie ona zbyt dużych rozmiarów. Możemy również kupić do budy, w której nasz pupil już mieszka, gotową matę izolującą z wypełnieniem. Jej sprawne zamontowanie ułatwiają specjalne rzepy. Buda powinna mieć także drzwiczki zapobiegające nawiewaniu do niej śniegu.

Ocieplenie budy dla psa

Możemy także pokusić się o ocieplenie budy, stosując klasyczny system ocieplenia ścian. Najpierw trzeba zagruntować podłoże, które powinno być czyste, bez śladów korozji biologicznej. Należy usunąć także stare odspajające się powłoki, na przykład lakier lub farbę. Do ocieplenia najlepiej użyć płyt styropianowych o podwyższonej izolacyjności lub płyt XPS. Trzeba je przykleić do ścian budy, stosując na przykład klej mineralny lub poliuretanowy używany w systemach ociepleń. Powierzchnię styropianu zabezpieczamy klejem mineralnym na siatce. W narożnikach i przy otworze wejściowym warto zastosować kątowniki. Tak ocieploną budę wykańczamy tynkiem lub farbą akrylową. Ważne jest również ocieplenie podłogi, można użyć na przykład twardej płyty styropianowej, którą przyklejamy do zewnętrznej płaszczyzny podłogi, tak by oddzielić ją od gruntu. Dodatkowo można zastosować twardą płytę OSB.
Ponadto warto psu zapewnić komfortowe legowisko z grubą i miękką tapicerką z włókien silikonowych, która jest odporna na wilgoć oraz wytrzymała na drapanie.

autor tekstu: Monika
zdjęcia: fotolia.com, pixabay.com


Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *